Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa Główna: Trwa nasuwanie kładki [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
26-04-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

Nowy dostęp na perony Warszawy Głównej zapewni kładka między Wolą a Ochotą przerzucona ponad linią średnicową. Stalowa konstrukcja jest już przesuwana nad torami. Prace są wykonywane w zakresie przebudowy Warszawy Głównej za ponad 87 mln zł.

Kładka znajdzie się 11 metrów ponad torami linii średnicowej, a najdłuższe przęsło będzie miało w tym miejscu 50 m. Wcześniej przygotowano filary. Dzięki nasuwaniu stalowej konstrukcji utrudnienia są ograniczone do minimum.

Od 13 kwietnia specjalne siłowniki przesuwają konstrukcję kładki. 260-tonowy obiekt „wędruje” od strony ul. Kolejowej ku Al. Jerozolimskim z prędkością 5 m na dobę. Nasuwanie zakończy się w maju. Stalowa konstrukcja ostatecznie spocznie na sześciu filarach.

Kładka, znajdująca się po zachodniej stronie Warszawy Głównej, zapewni dodatkowy dostęp na perony stacji od Al. Jerozolimskich i ul. Kolejowej, między Ochotą a Wolą. Powstanie nowy trakt komunikacyjny. Kładka będzie wyposażona w cztery windy.

Ze stacji Warszawa Główna podróżni korzystają od 14 marca. Zgodnie z zapowiedziami prace przy kładce mają zakończyć się w czerwcu. Przeprawa miałaby zostać udostępniona w lipcu.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5