Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa Gdańska z pierwszymi schodami ruchomymi na peron

Dalej Wstecz
Data publikacji:
25-01-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Na jednym z peronów Warszawy Gdańskiej podróżni mogą już korzystać z nowych schodów ruchomych (do góry i do dołu), które zastąpiły schody zwykłe. Prace związane ze poprawą dostępu do peronów mają zakończyć się w połowie roku.

Trwa przebudowa stacji Warszawy Gdańskiej. Jej efektem będą dwie kładki – po wschodniej i zachodniej stronie stacji oraz schody ruchome łączące perony z istniejącym tunelem. Od soboty 23 stycznia podróżni mogą korzystać ponownie z peronu nr 4, na którym udostępniono schody ruchome (do góry i do dołu). Zastąpiły one wcześniej istniejące schody stałe. Teraz wykonawca przeniósł się na peron 3, a w dalszej kolejności prace obejmą peron nr 2.

Od strony ul. Andersa została już zamontowana konstrukcja kładki i schody. Obiekt połączy perony z wiaduktem w ciągu ul. Andersa. Wykonawca przystąpił już do budowy szybów windowych, a w dalszej kolejności montowane będzie zadaszenie kładki. Natomiast po zachodniej stronie stacji gotowa jest już konstrukcja kładki między peronami a ulicą Kłopot i Felińskiego.

Umowę z wykonawcą przebudowy stacji – firmą Sarinż – PKP PLK podpisały w październiku 2019 r. Celem inwestycji jest poprawa funkcjonalności stacji, w tym przede wszystkim dostosowanie do zwiększonej liczby podróżnych w czasie również odsuwanej w czasie przebudowy linii średnicowej i przekierowania pociągów z Warszawy Centralnej.

Wizualizacja kładki zachodniej, mat. PKP PLK


Wizualizacja kładki wschodniej, mat. PKP PLK


Wizualizacja kładki wschodniej z dojściem do ul. Andersa,  mat. PKP PLKTagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5