Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa Gdańska większa, z nowymi przejściami. Kolejne podejście

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-05-2019
Ostatnia modyfikacja:
22-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa Gdańska większa, z nowymi przejściami. Kolejne podejście
fot. Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP PLK ogłosiły ponowny przetarg na rozbudowę stacji Warszawa Gdańska. Inwestycja, w ramach której pojawią się dodatkowe dojścia na perony, a także połączenie z wiaduktem w ciągu Mickiewicza, jest związania z przygotowaniami do przebudowy linii średnicowej podmiejskiej i dalekobieżnej. Według założeń zarządcy infrastruktury w tym czasie Warszawa Gdańska ma przejąć znaczną część ruchu dalekobieżnego.

Przedmiotem ponawianego przetargu, prowadzonego w formule projektuj i buduj, jest dostosowanie Warszawy Gdańskiej do obsługi zwiększonego ruchu pasażerskiego w ramach przygotowań do remontu podmiejskiej i dalekobieżnej linii średnicowej w Warszawie. 

W istniejącym tunelu przewidziano zamianę schodów zwykłych na ruchome. Zaplanowano także budowy dwóch kładek – wschodniej, łączącej perony z wiaduktem w ciągu Andersa oraz zachodniej, łączącej perony z ul. Felińskiego oraz ul. Kłopot. Więcej o zakresie prac pisaliśmy przy jednym z poprzednich przetargów. Jak nas poinformowały PKP PLK, z jedną różnicą (harmonogram nie obejmuje budowy dodatkowego tunelu).

Termin składania ofert mija 25 czerwca. O wyborze zdecydują cena (80%) oraz termin realizacji (20%). Zgodnie z warunkami przetargu na prace przeznaczono maksymalnie 16 miesięcy.

To już trzecie podejście do rozbudowy Warszawy Gdańskiej. Pierwszy, ogłoszony w sierpniu zeszłego roku, zakończył się fiaskiem. W kolejnym wpłynęła tylko jedna oferta, która ponad dwukrotnie przekraczała zaplanowany kosztorys. Zgodnie z niedawno podawanym przez PKP PLK harmonogramem przebudowa linii średnicowych jest planowana od 2022 r.

Aktualizacja 17 maja, godz. 15:45
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Warszawa Gdańska. Będzie konserwacja ruchomych schodów

Mobilność

Warszawa Gdańska: Coraz bliżej ukończenia masywnych kładek

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Warszawa Gdańska. Będzie konserwacja ruchomych schodów

Mobilność

Warszawa Gdańska: Coraz bliżej ukończenia masywnych kładek

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5