Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa Gdańska: Trwa przebudowa zejść i budowa kładek [wizualizacja]

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-12-06 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa Gdańska: Trwa przebudowa zejść i budowa kładek [wizualizacja]
mat. PKP PLK
Rozkręcają się prace na stacji Warszawa Gdańska. Ich efektem będą schody ruchome w tunelu oraz dwie dodatkowe kładki, które ułatwią dojście na perony. –Planowane zakończenie prac to pierwsza połowa przyszłego roku – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP SA.

Umowę z wykonawcą przebudowy stacji – firmą Sarinż – PKP PLK podpisały w październiku zeszłego roku. Celem inwestycji jest poprawa funkcjonalności stacji, w tym przede wszystkim dostosowanie do zwiększonej liczby podróżnych w czasie również odsuwanej w czasie przebudowy linii średnicowej i przekierowania pociągów z Warszawy Centralnej.

W istniejącym tunelu, łączącym ul. Rydygiera, perony, dworzec i stację metra, istniejące schody stałe na perony zostaną zastąpione schodami ruchomymi. – Wykonawca zdemontował wiaty klatek schodowych na peronach 2 i 4. Teraz wykonywane są betonowe konstrukcje pod schody ruchome łączące perony i tunel przejścia podziemnego – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. Dojście do peronu 2 jest możliwe w poziomie szyn, które jest też dostępne dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Dodatkowo, po zachodniej stronie stacji powstanie kładka łącząca ul. Kłopot z ulicą Felińskiego i peronami. Druga kładka zostanie zbudowana po stronie wschodniej, umożliwiając dojście do wiaduktu na Andersa – Przygotowywane są fundamenty pod kładkę wschodnią (od strony wiaduktu na ulicy Andersa) i zachodnią (od strony ulicy Kłopot) – informuje Jakubowski.

Roboty miały zakończyć się jesienią tego roku, ale z uwagi na przedłużające się uzgodnienia i formalności harmonogram uległ zmianie. – Na placu budowy wykonawca gromadzi materiały potrzebne do wykonania robót. Planowane zakończenie prac to pierwsza połowa przyszłego roku – mówi Karol Jakubowski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wreszcie ruszają prace na Warszawie Gdańskiej

Przestrzeń

Wreszcie ruszają prace na Warszawie Gdańskiej

Redakcja 30 września 2020

Rozbudowa Warszawy Gdańskiej przedłuży się do przyszłego roku

Przestrzeń

Rozbudowa Warszawy Gdańskiej przedłuży się do przyszłego roku

Witold Urbanowicz 23 lipca 2020

Jest umowa na modernizację stacji Warszawa Gdańska

Komunikacja

Jest umowa na modernizację stacji Warszawa Gdańska

inf. pras. oprac. jm 03 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5