Partnerzy serwisu:
Mobilność

Warszawa Gdańska. Będzie konserwacja ruchomych schodów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Warszawa Gdańska. Będzie konserwacja ruchomych schodów
fot. PKP PLK
Dla utrzymania sprawnego przemieszczania się pasażerów na stacji Warszawa Gdańska, PKP Polskie Linie Kolejowe, między 24 a 27 lutego przeprowadzą konserwację schodów ruchomych. Aby ograniczyć zmiany w dostępie do peronów, prace będą wykonywane między 22:00 a 6:00 podczas weekendu, kiedy ruch pociągów i pasażerów na stacji jest mniejszy. W ciągu jednego nocnego cyklu, roboty będą wykonywane przy jednym ciągu schodów. Wszystkie prace będą wykonane w ciągu trzech nocy.

W trakcie prac konserwacyjnych możliwe będzie częściowe korzystanie ze schodów ruchomych do peronu. Dostępne będą kładki po zachodniej i wschodniej stronie stacji.

Serwis schodów ruchomych został zaplanowany przed marcową korektą rozkładu jazdy (12 marca), po której na stacji Warszawa Gdańska zatrzyma się więcej niż dotychczas pociągów. Właściwe utrzymanie schodów ruchomych zapewni pasażerom sprawne przemieszczanie się z peronów do przejścia podziemnego i ograniczy możliwość wystąpienia usterek urządzeń. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się na Warszawie Gdańskiej, przewidziane są windy do przejścia podziemnego i na kładki.

PKP Polskie Linie Kolejowe sukcesywnie podnoszą poziom obsługi pasażerów na Warszawie Gdańskiej. W zeszłym roku na stacji zainstalowany został nowy system informacji pasażerskiej. Wymienione zostały wyświetlacze na peronach i w przejściu podziemnym oraz głośniki. W ramach przeprowadzonych wcześniej inwestycji wybudowane zostały dwie kładki z windami i peron nr 4.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5