Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa: Dwójka przez most Północny przestaje jeździć w weekendy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-04-09 11:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Dwójka przez most Północny przestaje jeździć w weekendy
Fot. Witold Urbanowicz
Cięcia w warszawskiej komunikacji nie ominęły tramwajów. ZTM ograniczył właśnie godziny kursowania dwójki jadącej po niedawno uruchomionej trasie przez most Północny.

Nowa trasa przez most Północny została uruchomiona w obecności władz miasta w styczniu br. Z powodu braku pętli na Starych Świdrach i przedłużających się przygotowań do budowy dalszego odcinka obsługują ją tramwaje dwukierunkowe. Na 3,5-kilometrowej trasie dwójki znajdują się tylko cztery przystanki. Dla zachęty tramwaje zaczęły kursować bardzo często - co 5 minut w szczycie i co 7,5 minut poza nim (z czasem ograniczono częstotliwość poza szczytem i w dni wolne do 10 minut).

Nowa "ogryzkowa" linia, wraz z towarzyszącymi jej zmianami w połączeniach autobusowych, od początku była krytykowana. Znacznie większą popularnością wśród pasażerów cieszą się nadal autobusy, które lepiej penetrują osiedla na Tarchominie i Nowodworach, bez konieczności przesiadek w drodze do metra. ZTM przekonywał, że dwójka, której celem jest przyzwyczajenie mieszkańców do tramwaju, nie wozi powietrza. Jednak liczba pasażerów w przeliczeniu na kursy i tramwaje dalej nie zachwycała.

W dobie cięć utrzymywanie rozkładu dwójki bez zmian byłoby zbytnią rozrzutnością. ZTM ogłosił właśnie, że od 6 kwietnia linia przestaje jeździć w soboty, niedziele i święta. W pozostałe dni godziny jej kursowania będą ograniczone - teraz tramwaje tej linii będą kursować tylko w dni powszednie w ramowych godzinach 6:00-20:30.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Dwójka pozostanie szczytowa

Komunikacja

Warszawa: Dwójka pozostanie szczytowa

Witold Urbanowicz 28 sierpnia 2013

Warszawa: Uruchomienie tramwaju na Moście Północnym 21 stycznia?

Komunikacja

Warszawa: Uruchomienie tramwaju na Moście Północnym 21 stycznia?

Witold Urbanowicz 22 stycznia 2013

Warszawa: Tramwajem po Moście Północnym pojedziemy w tym tygodniu?

Komunikacja

Warszawa: Tramwajem po Moście Północnym pojedziemy w tym tygodniu?

Witold Urbanowicz 09 stycznia 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5