Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Warszawa: Duże zmiany w zarządzaniu mobilnością. Biuro Polityki Mobilności do likwidacji

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
26-03-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Warszawa: Duże zmiany w zarządzaniu mobilnością. Biuro Polityki Mobilności do likwidacji
fot. MJ
Od 1 kwietnia stołeczny Ratusz wprowadza zmiany organizacyjne w biurach m.st. Warszawy. Zmiany dotyczą głównie kwestii związanych z przyporządkowaniem zadań związanych z polityką mobilności. Mają one usprawnić realizację priorytetowych inwestycji prowadzonych przez miasto.

– Miasto, jego biura i jednostki od lat wykonują ogromną pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, rozwoju transportu publicznego czy zazieleniania Warszawy. Chcemy, aby te procesy postępowały jeszcze szybciej i sprawniej. Dlatego prezydent Rafał Trzaskowski zdecydował o zmianach w regulaminie organizacyjnym, które mają nam w tym pomóc – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Priorytetowe inwestycje i konkretne działania

– Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie Warszawy przyjaznej, dostępnej, wygodnej i bezpiecznej. Dlatego tak ważne jest, aby usprawnić wprowadzanie planowanych wcześniej rozwiązań. W tym celu prezydent Rafał Trzaskowski postanowił powołać Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym – dodaje Michał Olszewski.

Nowe Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym przejmie kompetencje organu zarządzającego ruchem na drogach publicznych. Na jego czele stanie Tamás Dombi – dotychczasowy wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich, przed którym prezydent Rafał Trzaskowski postawił konkretne zadania:
  • usprawnienie procesu rozpatrywania projektów organizacji ruchu poprzez ścisłą współpracę jednostek miejskich;
  •  wsparcie sprawnej realizacji priorytetowych projektów (m.in. Nowe Centrum Warszawy);
  • poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego m.in. poprzez realizację projektów z rekordowego w skali światowej audytu przejść dla pieszych bez sygnalizacji;
  • uspokojenie ruchu na większą skalę, wdrożenie nowych stref „tempo 30”.

Lepsza polityka mobilności

Dotychczasowe Biuro Polityki Mobilności i Transportu zostanie zlikwidowane, a jego zadania przejmą:
  • Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego - w zakresie strategicznego planowania układu transportowego i realizacji programu wykonawczego strategii #Warszawa2030 w zakresie polityki mobilności;
  • Biuro Infrastruktury - w zakresie prowadzenia zadań związanych z prowadzeniem i rozwojem usług transportu publicznego, w tym współpracy z gminami metropolii warszawskiej w tym zakresie; Biuro będzie również sprawowało nadzór nad ZTM;
  • Biuro Funduszy i Polityki Rozwoju – w zakresie prowadzenia zadań związanych z utrzymaniem i rozwojem infrastruktury drogowej o znaczeniu ponadlokalnym; Biuro będzie również sprawowało nadzór nad ZDM, ZMID, ZOM.

Zadania z zakresu rewitalizacji zostaną przesunięte do Biura Polityki Lokalowej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5