Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa: Defibrylator w każdym pociągu SKM

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-12-13 14:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Defibrylator w każdym pociągu SKM
fot. UM Warszawa
Szybka Kolej Miejska wyposażyła wszystkie pojazdy w defibrylatory AED i uczy jak korzystać z urządzeń ratujących życie. Koszt urządzeń do 140 tys. zł.

Warszawski przewoźnik kolejowy wyposażył wszystkie pojazdy w defibrylatory AED (Automated External Defibrillator). Urządzenia pojawiły się wcześniej w stołecznym metrze, wielokrotnie zdając egzamin z ratowania życia.

Działanie defibrylatora polega na przywróceniu prawidłowej akcji serca u osoby w stanie nagłego zatrzymania krążenia za pomocą impulsu elektrycznego. – Czujemy się odpowiedzialni za zdrowie i życie naszych pasażerów. A nasze drużyny pociągowe regularnie szkolą się z udzielania pierwszej pomocy. Teraz mają dodatkową moc – defibrylator. W sytuacji zatrzymania akcji serca trzeba być szybkim, odsłonić klatkę piersiową i użyć mocy. To proste, ponieważ defibrylator wspiera nas w tym działaniu, mówiąc po kolei co powinniśmy zrobić – mówi Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej.

Użycie defibrylatora AED jest całkowicie bezpieczne i wymaga jedynie wykonywania wydawanych poleceń. Urządzenie samodzielnie dokonuje analizy rytmu serca, decyduje o defibrylacji i kieruje akcją do przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Dostawcą defibrylatorów zamontowanych w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej jest firma AEDMAX, którą tworzą ratownicy, strażacy, instruktorzy i specjaliści od technologii. Projektują i wdrażają programy wczesnego dostępu do defibrylacji (Public Access Defibrillation) wyznaczając nowy standard bezpieczeństwa. Współpracują z organizacjami i samorządami na terenie całego kraju.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Podpoznańska Mosina wybrała dostawcę hybryd

Komunikacja

Podpoznańska Mosina wybrała dostawcę hybryd

Witold Urbanowicz 13 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5