Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Decyzja dla tramwaju na Tarchomin na dobrej drodze

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-05-06 12:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Decyzja dla tramwaju na Tarchomin na dobrej drodze
ZTM WarszawaMateriały projektowe
Wygląda na to, że tramwaj na Tarchomin wreszcie otrzyma decyzję środowiskową. ZTM spodziewa się jej wydania jeszcze w tym miesiącu. Tramwaje mają zacząć jeździć w II poł. 2014 r.

Postępowanie środowiskowe dla Tarchomina ciągnie się od 2009 r. Pierwsza decyzja po protestach mieszkańców została uchylona, kolejne wersje raportu były odsyłane do poprawek. Teraz jest szansa na pozytywny finał. - ZTM otrzymał już pozytywne opinie Sanepidu i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotyczące uwarunkowań środowiskowych tej inwestycji, a 21 marca br. Biuro Ochrony Środowiska zakończyło postępowanie w tej sprawie. Decyzja środowiskowa powinna zostać wydana w II połowie kwietnia - zapowiada Konrad Klimczak z zespołu prasowego ZTM-u.

Po otrzymaniu decyzji ZTM wystąpi o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, co powinno nastąpić maksymalnie w ciągu 90 dni. - Po uzyskaniu decyzji ZRID, dokumentacja zostanie przekazana spółce Tramwaje Warszawskie, która ogłosi przetarg i sfinansuje budowę linii tramwajowej. Przetarg na budowę odcinka linii tramwajowej na Tarchomin od mostu do ul. Mehoffera, powinien zostać ogłoszony w III kwartale 2013 roku, tak by pierwszy tramwaj do pętli Mehoffera mógł pojechać w II połowie roku 2014 - mówi Klimczak.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj na Tarchomin znowu z odwołaniami

Przestrzeń

Tramwaj na Tarchomin znowu z odwołaniami

Witold Urbanowicz 19 lipca 2013

Warszawa: Dwójka pozostanie szczytowa

Komunikacja

Warszawa: Dwójka pozostanie szczytowa

Witold Urbanowicz 28 sierpnia 2013

Warszawa: Dwójka przez Most Północny tylko w szczycie

Komunikacja

Warszawa: Dwójka przez Most Północny tylko w szczycie

Witold Urbanowicz 26 czerwca 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5