Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa: Cztery oferty na projekt trasy tramwajowej przez Pole Mokotowskie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-05-10 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Cztery oferty na projekt trasy tramwajowej przez Pole Mokotowskie
mat. TWTramwaj na Rostafińskich - wizualizacja
Tramwaje Warszawskie otworzyły oferty w przetargu na trasę tramwajową od Grójeckiej do Rakowieckiej – między Ochotą i Mokotowem. To środkowy odcinek trasy, która docelowo ma połączyć Wolę, Ochotę, Mokotów i Wilanów (tzw. tramwaj do Wilanowa).

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla tzw. odcinka C trasy do Wilanowa. Prowadzi on od skrzyżowania Grójeckiej, Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Banacha, przez ulice Banacha i Rostafińskich (skrajem Pola Mokotowskiego) do skrzyżowania św. Boboli i Rakowieckiej. Przedsięwzięcie obejmować będzie przebudowę istniejącego torowiska w ul. Banacha z pętlą tramwajową i zapleczem ekspedycyjnym oraz w ciągu Rakowieckiej (do wysokości Opoczyńskiej) oraz przebudowę pasa drogowego w zakresie niezbędnym do budowy torowiska. W sumie to ok. 2,1 km torowiska, w tym 1,5 km nowych torów. Opcja obejmuje wsparcie w trakcie przetargu na roboty i nadzór autorski. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.

Dzisiaj (10 maja) minął termin składania ofert. Wystartowały cztery podmioty. Databout oferuje 4,034 mln zł brutto, Schuessler-Plan Inżynierzy – 5,187 mln zł, ILF Consulting Engineers Polska – 7,257 mln zł, konsorcjum MPRB, MP Infra i MP – 8,856 mln zł. Budżet na ten cel wynosi 4,059 mln zł, w tym 3,653 mln zł na zadanie podstawowe.

O wyborze zdecydują cena (90%) oraz doświadczenie personelu (10%). Na całość – łącznie z nadzorem nad realizacją prac – przeznaczono ponad siedem lat. Nadzór autorski przewidziano w latach 2028/29.

mat. TW

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Jest umowa na budowę tramwaju do Wilanowa

Przestrzeń

Warszawa: Jest umowa na budowę tramwaju do Wilanowa

Witold Urbanowicz 29 marca 2022

Warszawa: Nie ma już odwołań ws. tramwaju w stronę Wilanowa

Przestrzeń

Warszawa: Nie ma już odwołań ws. tramwaju w stronę Wilanowa

Witold Urbanowicz 22 marca 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5