Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Buspas na Puławskiej otwarty

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-10-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. ZTM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Buspas na Puławskiej otwarty
fot. ZTM
Wyznaczone zostały już buspasy na ul. Puławskiej. Powstały na obu jezdniach na odcinku od granicy miasta do ulicy Pileckiego. W sumie mają ok. 10 km. Od piątku, 30 września, korzystają z nich autobusy. Dopuszczony został na nich także ruch karetek, pojazdów miejskiego transportu osób niepełnosprawnych, motocykli i taksówek.

Puławska to bardzo ważna trasa dla warszawskiego transportu publicznego. Jeżdżą nią autobusy 8 linii (209, 709, 715, 727, 737, 739, 809, 815), które przewożą niemal 140 tys. osób dziennie. W godzinach szczytu na przystankach zatrzymują się 22 autobusy. Niestety, dotychczas zdarzały się dni, kiedy w porannym szczycie czas przejazdu w kierunku Mokotowa był nawet dwa razy dłuższy niż wynikałoby to z rozkładu.

Teraz to się zmieni. Buspas, który powstał po obu stronach ul. Puławskiej między granicą miasta a ul. Pileckiego (jego odcinek liczy 10 km), już usprawnił przejazd miejskim autobusom. Od piątku, 30 września, pozwala im w obu kierunkach sprawniej pokonać ul. Puławską. Dzięki temu pasażerowie o kilka minut wcześniej mogą dotrzeć do celu swojej podróży. Szybszy przejazd jedną z ważniejszych ulic Ursynowa ułatwia im także docieranie do ewentualnych przesiadek. Z buspasów korzystać mogą też karetki, pojazdy miejskiego transportu osób niepełnosprawnych, motocykle i taksówki.

Wytyczenie buspasa stało się możliwe dzięki oddaniu do użytku przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad drogi ekspresowej S7. Otwarcie tej trasy, zwanej również Puławską-bis, od węzła Lotnisko do Lesznowoli, było dla pasażerów autobusów i kierowców indywidualnych dobrą wiadomością. Na nową arterię przeniosła się już część pojazdów, która jeszcze w sierpniu jeździła ul. Puławską.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5