Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Bliżej kładki przez Wisłę. Nie potrzeba decyzji środowiskowej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-05-18 12:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Bliżej kładki przez Wisłę. Nie potrzeba decyzji środowiskowej
fot. WU
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie otrzymał postanowienie o braku konieczności uzyskiwania decyzji środowiskowej dla kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę. Oznacza to spełnienie pierwszego z szeregu formalnych wymogów przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Realizacja kładki mogłaby ruszyć w II połowie 2019 r.

W marcu 2018 r. Warszawa podpisała umowę z firmą Schuessler-Plan Inżynierzy na projekt kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę. Firma ta wygrała międzynarodowy konkurs na koncepcję mostu, który ma spiąć dwa brzegi rzeki na osi ul. Karowej.

ZDM Warszawa poinformował właśnie, że spełniony został praktycznie pierwszy wymóg formalny przed uzyskaniem pozwolenia na budowę, bowiem inwestor otrzymał postanowienie o braku konieczności uzyskiwania decyzji środowiskowej. Przed projektantami i inwestorem jeszcze jednak długa droga – niezbędny jest też wniosek o decyzję lokalizacyjną oraz przejście wymagającej procedury o uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego.

Po otrzymaniu tych decyzji wykonawca będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę. Zgodnie z umową w połowie marca 2019 r. ma być gotowy projekt wraz z pozwoleniami. „Budowa kładki – zgodnie z planem – może się rozpocząć w drugiej połowie 2019 roku” – informuje ZDM Warszawa. Pod warunkiem oczywiście, że przyszłe władze samorządowe z nowym prezydentem miasta na czele zechcą przejść do fazy realizacji. Przeprawa miałaby zostać udostępniona na przełomie 2020 i 2021 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wojciechowicz: Kładka przez Wisłę to zmarnowana szansa

Przestrzeń

Wojciechowicz: Kładka przez Wisłę to zmarnowana szansa

Witold Urbanowicz 07 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5