Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Bezpieczniej na Grójeckiej. Nowe skrzyżowanie z Racławicką

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
09-12-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

W czwartek, 10 grudnia, Warszawa otworzy przebudowane skrzyżowanie ul. Grójeckiej z Harfową i Racławicką. Na skrzyżowaniu pojawiła się nowa sygnalizacja świetlna oraz przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Zastosowane rozwiązania poprawią bezpieczeństwo – zwłaszcza pieszych. Łączny koszt przebudowy to blisko 13 mln zł.

Zrealizowane prace objęły budowę sygnalizacji świetlnej, chodników i dróg rowerowych w rejonie skrzyżowania. Przebudowane zostały także jezdnie, oświetlenie drogowe oraz fragment linii tramwajowej.

Jednym z elementów inwestycji była budowa przystanków autobusowych Grójecka 01 i 02. Stanęły na nich nowe wiaty. Perony przystanków zostały wyposażone w specjalne płyty z wypustkami. Dodatkowo zamontowaliśmy zaokrąglone i podwyższone krawężniki, które ułatwią wsiadanie do pojazdów.

Nowe przystanki zaczną funkcjonować w nocy z czwartku na piątek, z 10 na 11 grudnia. Pierwszy z przystanków – Grójecka 01 – zlokalizowany został przy ulicy Grójeckiej za skrzyżowaniem z Racławicką w kierunku ul. Korotyńskiego. Zatrzymają się tu autobusy linii: 154, N38 i N88. W przeciwnym kierunku, za skrzyżowaniem z Harfową, wybudowany został przystanek Grójecka 02. Tu zatrzymywać się będą autobusy linii: 154, 228, 328, N38 i N88.

W ramach inwestycji posadzonych zostało siedem drzew – lip i klonów – oraz blisko 1650 krzewów jałowca płożącego. Teren zazielenią także wysiane trawniki.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kraków. Rusza centrum zarządzania ruchem w ZTP

Komunikacja

Warszawa. Grójecka z nowym obliczem?

Przestrzeń

Warszawa. Grójecka z nowym obliczem?

Jakub Dybalski 21 sierpnia 2014

Zobacz również:

Kraków. Rusza centrum zarządzania ruchem w ZTP

Komunikacja

Warszawa. Grójecka z nowym obliczem?

Przestrzeń

Warszawa. Grójecka z nowym obliczem?

Jakub Dybalski 21 sierpnia 2014

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5