Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: „Berlińska” droga rowerowa do remontu. Herb zostaje

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-04-15 11:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: „Berlińska” droga rowerowa do remontu. Herb zostaje
fot. WU
Drogowcy przymierzają się do przebudowy skrzyżowania Batorego i al. Niepodległości, w wyniku której piesi i rowerzyści zyskają przejazd i przejście po północnej stronie skrzyżowania. Co ciekawe, przejazd rowerowy po drugiej stronie został otwarty prawie 20 lat temu przez włodarzy Warszawy i Berlina, co upamiętniają wtopione w asfalcie herby miast. – Nie można mówić o nowoczesnym systemie komunikacyjnym bez uwzględnienia potrzeb pieszych i rowerzystów – mówił wówczas Eberhard Diepgen, burmistrz Berlina. Musiało jednak upłynąć sporo czasu, by te słowa stały się oczywiste także w Warszawie.

Niebawem, w ramach rozbudowy dróg rowerowych na Polu Mokotowskim, drogowcy wytyczą dodatkowe przejście i przejazd rowerowy po północnej stronie skrzyżowania ul. Batorego i al. Niepodległości. Na całym skrzyżowaniu zmieni się organizacja ruchu. Przy okazji od południowego przejścia zostanie wytyczone przejście w pasie dzielącym do przystanków tramwajowych nad stacją Pole Mokotowskie (obecnie można się na nie dostać wyłącznie poprzez antresolę stacji metra).

W okolicy znacząco poprawi się infrastruktura rowerowa – dotyczy to także istniejących, już mocno sfatygowanych odcinków dróg rowerowych. – W związku z przebudową skrzyżowania zostanie przebudowana w całości istniejąca droga dla rowerów wokół skrzyżowania Stefana Batorego/ al. Niepodległości (poza odcinkami wykonanymi w 2017 r.) – zapowiada Karolina Gałecka.

Obecnie ciekawostką są wtopione w asfalt drogi rowerowej po południowo-wschodniej stronie herby Berlina i Warszawy. Odcinek ten, z przejazdem przez al. Niepodległości, został otwarty w 2000 r. przez włodarzy Warszawy i Berlina w ramach odbywających się u nas Dni Berlina. – Jechało się fajnie, ale te drogi dla rowerów to jeszcze mogą poczekać – mówił wówczas, jak cytuje Zielone Mazowsze, Paweł Piskorski, ówczesny prezydent Warszawy. – Nie można mówić o nowoczesnym systemie komunikacyjnym bez uwzględnienia potrzeb pieszych i rowerzystów – ripostował Eberhard Diepgen, burmistrz Berlina.

Szczęśliwie po latach świadomość w zakresie potrzeb niezmotoryzowanych użytkowników ruchu zaczęła się zmieniać także w Warszawie, czego wyrazem jest przebudowa skrzyżowania Batorego i al. Niepodległości, w wyniku której pojawią się brakujące dotąd pasy oraz dojście do tramwajów. Historyczna ciekawostka, pomimo zaplanowanej przebudowy, nie zniknie. – W projekcie przewidziano zachowanie herbów w istniejącej lokalizacji – mówi Gałecka.

Obecnie w Warszawie jest już prawie 600 km szlaków rowerowych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zakopane. Ruszył przetarg na przebudowę placu w Kuźnicach

Przestrzeń

Zakopane. Ruszył przetarg na przebudowę placu w Kuźnicach

Jakub Dybalski 14 lutego 2019

Nowy przejazd pod torami szeroki jak tor Formuły 1

Przestrzeń

Nowy przejazd pod torami szeroki jak tor Formuły 1

Jakub Madrjas 27 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5