Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa: Będzie priorytet dla tramwaju na Tarchomin

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
23-01-2013
Ostatnia modyfikacja:
27-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Warszawa: Będzie priorytet dla tramwaju na Tarchomin
fot. ZMID Warszawa
Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na aktualizację projektów sygnalizacji świetlnej z uwzględnieniem bezwarunkowego priorytetu dla tramwajów na trasie pomiędzy Młocinami a przyszłą pętlą przy Mehoffera. Dzięki jego wprowadzeniu prędkość komunikacyjna tramwajów ma wynieść co najmniej 25 km/h.

Oferenci mają wykonać aktualizację dokumentacji dla skrzyżowań na Tarchominie (Światowida / Mehoffera, Światowida / Erazma z Zakroczymia, Światowida / Ćmielowska, Światowida / Myśliborska, Światowida / Projektowana) oraz na Bielanach (Zgrupowania AK "Kampinos" / Encyklopedyczna i w obrębie węzła komunikacyjnego Młociny) i uzyskać wszelkie niezbędne opinie od innych instytucji, a także zatwierdzenie przez Inżyniera Ruchu. Dokumentacja wprowadzająca aktywny priorytet dla Bielan powinna zostać wykonana w ciągu czterech miesięcy od zawarcia umowy, natomiast dla Tarchomina - w ciągu 8 miesięcy. Przetarg przewiduje też kalibrację systemów sygnalizacji po przekazaniu przez Tramwaje Warszawskie wyników pomiarów prędkości komunikacyjnych i strat czasu tramwajów.

Priorytety mają być bezwarunkowe - każdy tramwaj traktowany jest jako pojazd priorytetowy, bez konieczności analizowania jego rozkładu jazdy (i występujących odchyleń). Celem zmian jest m.in. redukcja czasu traconego przez pasażerów z powodu sygnalizacji świetlnej, zmniejszenie zużycia energii w związku z zatrzymaniem i rozruchem tramwaju, a także uzyskanie prędkości komunikacyjnej tramwajów co najmniej 25 km/h w godzinach szczytu i 28 km/h poza szczytem i w dni wolne.

Przetarg obejmuje słynne skrzyżowanie przy zajezdni Żoliborz z rekordową liczbą 64 sygnalizatorów. Dotychczasowe dwie próby uruchomienia świateł skończyły się paraliżem pracy zajezdni tramwajowej. Na razie są one bezużyteczne, bo urzędnicy wciąż nie mają pomysłu jak je sprawnie uruchomić. Niestety z przetargu wyłączone jest funkcjonujące już skrzyżowanie Trasy Mostu Północnego z Myśliborską. Tramwaje czekają tam na światło nawet półtorej minuty.

Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Warszawa: Blisko 60 skrzyżowań z priorytetem dla autobusów

Mobilność

Warszawa: Blisko 60 skrzyżowań z priorytetem dla autobusów

Redakcja/inf. pras. 20 marca 2023

Warszawa: Drogie priorytety dla tramwajów

Przestrzeń

Warszawa: Drogie priorytety dla tramwajów

Witold Urbanowicz 14 czerwca 2022

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5