Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa: Będą przejścia na Kruczej. A docelowo węższa jezdnia?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-11-26 17:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Będą przejścia na Kruczej. A docelowo węższa jezdnia?
fot. Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Warszawskie Biuro Polityki Mobilności i Transportu – wbrew pierwszym obawy wyrażonym przez wiceprezydenta Roberta Soszyńskiego – zgodziło się na wytyczenie dodatkowych przejść dla pieszych na ul. Kruczej już w przyszłym roku. W ciągu kilku lat ma zostać ogłoszony konkurs na nowy kształt tej ulicy z możliwą zmianą jej przekroju.

W tym tygodniu odbyło się spotkanie mieszkańców, radnych i Biura Polityki Mobilności i Transportu. Jego przedmiotem były zmiany na ul. Kruczej, w tym wytyczenia brakujących przejść dla pieszych na skrzyżowaniach oraz dodatkowych między skrzyżowaniami.

Wcześniej w tej sprawie wypowiadał się Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy. Jego odpowiedź trudno było jednak uznać za przychylną – jak wskazywał, wyznaczenie tych przejść wymagałoby m.in. „przeprowadzenia szczegółowej analizy ruchowej i bezpieczeństwa ruchu drogowego w celu oceny możliwości i zasadności wprowadzenia takiego rozwiązania, na podstawie natężeń ruchu pojazdów (ze szczególnym uwzględnieniem struktury kierunkowej), natężeń ruchu pieszych oraz prognozy ruchu pieszych”.

Ostatecznie jednak mieszkańcy i aktywiści przekonali urzędników do zmian. Jak poinformował Stefan Kotyk, Biuro Polityki Mobilności i Transportu zgodziło się na realizację w przyszłym roku min. dwóch przejść – na odcinku między Wilczą a Piękną (przejście bez świateł, za to ze zwężeniem jezdni do jednego pasa w obu kierunkach) oraz po południowej stronie skrzyżowania Kruczej i Wilczej.

Ponadto Biuro Polityki Mobilności i Transportu w ciągu kilku lat ma ogłosić konkurs na nową Kruczą. Pomysły przewidują m.in. jedną jezdnię po jednym pasie ruchu, ronda zamiast sygnalizacji, parkowanie równoległe na jezdniach, nowe lokale gastronomiczne. Przebudowa jest uzależniona od nowego pl. Pięciu Rogów i byłaby możliwa najwcześniej w 2023 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5