Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa: Będą biletomaty we wszystkich tramwajach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-01-29 15:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Będą biletomaty we wszystkich tramwajach
Fot. ZTM Warszawa
Warszawski ZTM zapowiada znaczne zwiększenie mobilnej sieci sprzedaży biletów. W biletomaty, podobne do tych w autobusach MZA, mają być wyposażone starsze tramwaje. Automaty biletowe zainstalowane w pojazdach komunikacji miejskiej odpowiadają aktualnie za 6,75% wartości sprzedanych biletów.

W wakacje zeszłego roku zakończył się proces wyposażania autobusów MZA w biletomaty. Można w nich kupić wszystkie rodzaje biletów – 20-minutowe i 75-minutowe na kartonikach, a resztę jako doładowanie na Warszawskiej Karcie Miejskiej. Wszystkich transakcji można dokonać wyłącznie za pomocą karty płatniczej. Biletomaty dostarczyła i montowała firma Mera Systemy.

Inwestycja ma już przełożenie na wyniki sprzedaży. Jak poinformował ZTM, wartość sprzedaży biletów za pomocą biletomatów mobilnych w MZA wzrosła z 31,7 mln zł w 2014 r. do 53,5 mln zł w 2015 r.– Bardzo cieszy ten wynik. To jest potwierdzenie, że podjęliśmy dobrą decyzję – komentuje Wiesław Witek, dyrektor warszawskiego ZTM-u. W sumie automaty mobilne zainstalowane u różnych przewoźników odpowiadają za 6,75% wartości sprzedaży w 2015 r.

ZTM zapowiada rozszerzenie systemu mobilnych biletomatów. – W Tramwajach Warszawskich również pracujemy nad rozszerzeniem i unifikacją systemu sprzedaży. Będzie on kompatybilny z systemem zastosowanym w komunikacji autobusowej – informuje Wiesław Witek, dyrektor ZTM-u.

Teraz w Tramwajach Warszawskich trwa w tej sprawie dialog techniczny. Spółka planuje leasing ok. 400 fabrycznie nowych biletomatów na okres siedmiu lat oraz przystosowanie istniejących 192 biletomatów do płatności bezgotówkowych.

Dialog techniczny powinien potrwać do marca. – Kolejnym etapem będzie przetarg na wyposażenie pozostałych tramwajów – mówi Grzegorz Dziemieszczyk. Najpierw w biletomaty zostaną wyposażone Jazzy, następnie – na przełomie roku – w starszych wozach. W dwuwagonowych tramwajach w biletomat będzie wyposażony pierwszy wagon.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZTM w Warszawie: Obejdziemy się bez placu Narutowicza

Przestrzeń

ZTM w Warszawie: Obejdziemy się bez placu Narutowicza

Witold Urbanowicz 14 marca 2016

Warszawiacy kupują więcej biletów

Prawo & Finanse

Warszawiacy kupują więcej biletów

Witold Urbanowicz 29 stycznia 2016

Warszawa. Już nie wyrzucą kloszarda z autobusu?

Prawo & Finanse

Warszawa. Już nie wyrzucą kloszarda z autobusu?

Jakub Dybalski 25 stycznia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5