Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Balzola przedłuży trasę tramwajową na Nowodworach?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-30 09:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Balzola przedłuży trasę tramwajową na Nowodworach?
fot. MJ
Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły postępowanie na przedłużenie trasy tramwajowej wzdłuż Światowida na Nowodworach w kierunku krańca Winnica. O zamówienie ubiega się pięć podmiotów. Wygrała Balzola, która złożyła najtańszą ofertę. Wynik nie jest jednak prawomocny.

To już czwarty etap budowy trasy tramwajowej, która łączy Młociny z Tarchominem i Nowodworami. Zakres prac przewiduje budowę ok. 900-metrowego odcinka torowiska w ciągu ul. Światowida od Winnicy.

Nowe tory powstaną na odcinku od wysokości ul. Barei do podwójnego przejazdu torowego u zbiegu ul. Dionizosa i Winorośli. Niezależnie od tego po wschodniej stronie ul. Dionizosa powstanie tor objazdowy, pełniący rolę tymczasowej pętli tramwajowej. Równolegle zostanie rozbudowany układ drogowy – powstanie jezdnia Światowida na odcinku od ul. Dzierzgońskiej do ul. Winnica. Przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Dzierzgońską, Leśnej Polanki i Dionizosa.

Termin składania ofert minął na początku lipca. Budżet zamawiającego był określony na kwotę 68,3 mln zł. Wystartowało pięć firm z ofertami od 67,7 mln zł do 81,7 mln zł. Kryteria wyboru to cena (80%) i gwarancja (20%).

Ostatecznie, przed połową września, spółka rozstrzygnęła postępowanie. Zgodnie z przewidywaniami wygrała je budząca ostatnio dużo emocji firma Balzola, która złożyła najtańszą ofertę. Odrzucono oferty Strabagu i firmy PORR.

Wynik nie jest jednak prawomocny. Odwołała się bowiem firma Aldesa. – Zgodnie z prawem zamówień publicznych Krajowa Izba Odwoławcza najpóźniej do 8 października musi rozpoznać sprawę i wyznaczyć termin rozprawy. Oczywiście, że może zrobić to wcześniej – informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Na realizację prac przeznaczono dziesięć miesięcy, z wyłączeniem okresu zimowego (15 listopada – 15 marca).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5