Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: 9 mln zł na opracowania dot. rozbudowy metra i węzłów

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-07-21 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: 9 mln zł na opracowania dot. rozbudowy metra i węzłów
fot. WU
Warszawa otrzymało dofinansowanie ze środków europejskich na dalszy rozwój transportu publicznego. Dla Warszawy oznacza to 9 milionów zł na projekt pod analizę możliwości rozwoju zintegrowanego transportu w Warszawie w oparciu o metro i multimodalne węzły przesiadkowe.

– Stały rozwój transportu publicznego, a w szczególności metra, to dla nas sprawa priorytetowa. Cieszymy się, że Warszawa otrzymała kolejne dofinansowanie ze środków europejskich. To ułatwi nam realizację zadań, które zapowiadałem jeszcze na początku swojej kadencji – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Wniosek o dofinansowanie wartego ok. 22 mln zł projektu został złożony jeszcze w lutym tego roku. Jego odbiorcą była Agencja Wykonawcza ds. Innowacyjności i Sieci (INEA), wdrażającej z ramienia Komisji Europejskiej instrument finansowy „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility – CEF).

Projekt obejmuje realizację prac studyjnych, dokumentacji i analiz związanych z rozbudową sieci multimodalnego transportu publicznego. Jego założenia to również usprawnienie połączeń pomiędzy węzłami przesiadkowymi transportu dalekobieżnego w oparciu o sieć metra, dzięki utworzeniu brakujących połączeń i udogodnień komunikacyjnych.

W ramach 3 zadań do połowy 2023 roku opracowane zostaną:
  • studium rozwoju systemu metra w Warszawie – analiza wariantów przebiegu i określenie docelowego układu sieci metra,
  • dokumentacja przedprojektowa oraz projekty budowlane dla stacji Plac Konstytucji oraz Muranów wraz z rozbudową i przebudową infrastruktury towarzyszącej (w trakcie opracowywania),
  • analiza możliwych wariantów połączenia stacji metra Centrum linii M1 z dworcem Warszawa Śródmieście/Warszawa Centralna (miałoby powstać w ramach przebudowy linii średnicowej),
  • studium techniczne linii metra M3 wraz ze Stacją Techniczno-Postojową Kozia Górka w Warszawie – Etap I – PRAGA (w trakcie opracowywania),
  • studium techniczne budowy multimodalnego węzła przesiadkowego Warszawa – Wschód.

Całkowita wartość projektu to ponad 5 mln EUR, a wnioskowane dofinansowanie ze środków instrumentu finansowego „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility – CEF) to ponad 2 mln EUR.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kolejne decyzje lokalizacyjne dla ostatniego odcinka II linii metra

Przestrzeń

Kolejne decyzje lokalizacyjne dla ostatniego odcinka II linii metra

Witold Urbanowicz 26 czerwca 2020

Metro na Gocław: Trzy warianty i dylematy do przeanalizowania

Przestrzeń

Metro na Gocław: Trzy warianty i dylematy do przeanalizowania

Witold Urbanowicz 25 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5