Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa: 17 pojedzie na Tarchomin po majówce

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-04-30 12:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZTM / inf. własna

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: 17 pojedzie na Tarchomin po majówce
fot. ZTM
Udało się podłączyć podstację. Dzięki temu mieszkańcy Tarchomina zyskają dodatkowe tramwaje – od 4 maja dotrze tam 17, wycofana z Młocin, a 2 będzie jeździła częściej. Ponadto linia autobusowa E-6 zostanie zastąpiona linią E-8, która będzie kursowała w obu kierunkach w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym.

Od 4 maja mieszkańcy Tarchomina będą mogli korzystać nie z jednej, a z dwóch linii tramwajowych. Od rana z pętli Tarchomin Kościelny tramwaje linii 17 będą odjeżdżały w kierunku Służewca. Mieszkańcy łatwiej dojadą też do stacji metra Młociny. Tramwaje linii 2 podjeżdżać będą na przystanki co cztery minuty w godzinach szczytu i co sześć minut poza szczytem.

Dodatkowo, od 4 maja autobusy linii ekspresowej E-8 będą kursowaływ porannym i popołudniowym szczycie na trasie Metro Młociny – Nowodwory w obu kierunkach. Linia E-6 zostanie zlikwidowana. Na odcinku od metra Młociny do ulicy Mehoffera zastąpią ją częściej kursujące tramwaje linii 2, a pomiędzy ulicą Mehoffera i Nowodworami – autobusy E-8.

Zmiany na Tarchominie są związane z pełnym uruchomieniem jednej z podstacji zasilającej sieć trakcyjną. Nowa trasa została uruchomiona w grudniu 2014 r. Funkcjonowała ona jednak na „pół gwizdka”, gdyż podstacja Ćmielowska nie posiadała przyłączy średniego i niskiego napięcia. Działała tylko podstacja Obrazkowa. Sytuacja ta uniemożliwiała częstsze kursowanie tramwajów i Tarchomin obsługiwała jedynie dwójka, kursująca w szczycie co sześć minut.

Jednocześnie trwają przygotowania do przedłużenia trasy w kierunku Nowodworów. ZTM ogłosił niedawno przetarg na aktualizację dokumentacji, przewidującej zmniejszenie przekroju projektowanych ulic.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj na Tarchominie. Siedem firm zaproszonych do składania ofert

Przestrzeń

Tramwaj na Tarchominie. Siedem firm zaproszonych do składania ofert

Witold Urbanowicz 25 lutego 2016

ZTM od nowa projektuje Światowida obok tramwaju na Tarchominie

Przestrzeń

ZTM od nowa projektuje Światowida obok tramwaju na Tarchominie

Witold Urbanowicz 23 kwietnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5