Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Wałcz. Nie udał się trzeci przetarg na pięć autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-12-04 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wałcz. Nie udał się trzeci przetarg na pięć autobusów
fot.
W Wałczu unieważniono trzeci już przetarg na zakup pięciu autobusów z silnikami diesla. Po raz kolejny w ostatnim czasie przetarg jest unieważniony z drobnego, wydawałoby się, powodu.

Wałcz próbuje kupić autobusy od wiosny tego roku. Dwukrotnie przetarg unieważniano, bo nie zgłosił się żaden oferent. Tym razem postępowanie zostało unieważnione, bo… zostało niewłaściwie nazwane.

Gmina Miejska Wałcz powołuje się na przepis mówiący o tym, że „postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego”. W takim przypadku zamówienie może zostać unieważnione i przepis ten jest stosowany do różnych sytuacji.

Urzędnicy w Wałczu, za pośrednictwem informacji zamieszczonej w Dzienniku Urzędowym UE, w którym publikuje się wszelkie informacje przetargowe jednostek publicznych, tłumaczą, że chodziło o… błędne nazwanie przetargu. W ogłoszeniu, które opublikowano w październiku nazwano go „usługą” a nie „dostawami”. Urzędnicy zdecydowali, po konsultacji z redaktorami wspomnianego dziennika, że sprawy nie da się naprawić sprostowaniem, a przetarg należy unieważnić i rozpisać od nowa. Prawdopodobnie będzie więc czwarty przetarg.

To już kolejny w ostatnim czasie przetarg unieważniony jeszcze przed terminem otwarcia ofert. W Tychach przetarg na, w sumie, 43 autobusy, został unieważniony, bo zamawiający zorientował się, że nie ma ePUAPu, który ma służyć do kontaktów między oferentami, a zamawiającym. Z kolei w Koszalinie zamówienie na pięć autobusów hybrydowych unieważniono, bo, jak określił zamawiający, „…nie zapewnił warunków, żeby postępowanie zrealizowane było zgodnie z przepisami dotyczącymi elektronizacji”.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Miechów kupuje elektryki. Po raz trzeci

Komunikacja

Miechów kupuje elektryki. Po raz trzeci

Witold Urbanowicz 03 grudnia 2018

Tychy. Trudności z przetargami na autobusy CNG

Prawo & Finanse

Tychy. Trudności z przetargami na autobusy CNG

Jakub Dybalski 26 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5