Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

W Wejherowie powstanie węzeł przesiadkowy z tunelem pod torami

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-17 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Wejherowie powstanie węzeł przesiadkowy z tunelem pod torami
fot. Antekbojar, domena publiczna
W Wejherowie do 2018 r. przy dworcu kolejowym powstanie węzeł przesiadkowy z parkingami przesiadkowym i nowym przejazdem pod torami. Właśnie trwa przetarg na przeprowadzenie prac budowlanych.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Wejherowo jest poprawa dostępności komunikacyjnej poprzez budowę węzła metropolitalnego węzła integracyjnego oraz tunelu w ciągu ulicy Kwiatowej. Dzięki inwestycji pod torami kolejowymi ma powstać tunel zapewniający bezkolizyjną komunikację pomiędzy północną a południową częścią Wejherowa, ale również parkingi dla samochodów i rowerów, przystanki MZK i PKS, postoje TAXI zapewniające integrację różnych form transportu z SKM i PKP.

Zgodnie z projektem na skrzyżowaniu Dworcowej, 10 Lutego i Kwiatowej powstać ma rondo. Od skrzyżowania w kierunku zachodnim odchodzić będzie nowy odcinek ulicy Kwiatowej, która w tunelu pokona tory kolejowe, by dotrzeć do drogi krajowej nr 6. Między torami a drogą krajową nr 6 powstać ma wielofunkcyjny parking na ponad 100 samochodów. Kolejny, przy wlocie tunelu na ul. Kwiatowej, pomieści kilkadziesiąt pojazdów. Przy samym dworcu przewidziano miejsca postojowe Kiss & Ride oraz parking Park & Ride.

Termin składania ofert mija 20 lutego. O wyborze mają zadecydować cena (60%) oraz okres gwarancji (40%). Dodatkowe punkty można otrzymać za wydłużenie okresu gwarancji z pięciu do ośmiu lat.

Zamówienie ma zostać zrealizowane do końca listopada 2018 r. Zamawiający określił, że do 30 maja 2018 r. wymagana jest pełna dostępność do ruchu w zakresie przebudowy ul. 10 Lutego łącznie z budową skrzyżowania w postaci ronda na pl. Piłsudskiego oraz sięgaczy w ul. Kopernika, w ul. Dworcowej i w ul. Kwiatowej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nextbike w Sosnowcu? Nowe biletomaty? Niekoniecznie

Komunikacja

Nextbike w Sosnowcu? Nowe biletomaty? Niekoniecznie

Jakub Dybalski 12 stycznia 2017

Warszawa: Węzeł z elektroniczną informacją, ale nie o odjazdach

Przestrzeń

Warszawa: Węzeł z elektroniczną informacją, ale nie o odjazdach

Witold Urbanowicz 05 stycznia 2017

Skanska wybuduje dworzec MZK w Zielonej Górze?

Przestrzeń

Skanska wybuduje dworzec MZK w Zielonej Górze?

Witold Urbanowicz 22 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5