Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Do 2020 r. powstać ma węzeł przy dworcu w Gorzowie [wizualizacje]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-01-2018
Ostatnia modyfikacja:
13-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Okolice gorzowskiego dworca mają zmienić się nie do poznania. W przyszłym roku ruszy budowa węzła przesiadkowego, integrującego kolej, tramwaje, autobusy miejskie i dalekobieżne. Autorem koncepcji jest gorzowski architekt Leszek Horodyski.

PKP SA podpisały porozumienie z Gorzowem Wielkopolskim w sprawie wypracowania wspólnej koncepcji dla planowanej inwestycji w Gorzowie Wielkopolskim. W sierpniu zeszłego roku Gorzów Wielkopolski ogłosił przetarg na przygotowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej obejmującej budowę węzła przesiadkowego i modernizację dworca PKP w Gorzowie. Wygrała go lokalna firma Autorskie Atelier architekta Leszka Horodyskiego, z którą jesienią podpisano umowę. Jej wartość to 108 tys. zł.

Koncepcja składa się z dwóch części. Pierwsza, miejska obejmuje elementy zadaszenia, stanowiska autobusowe, plac przed dworcem i ul. Dworcową. Natomiast część kolejowa obejmuje dworzec kolejowy wraz z terenem przyległym.

Pętla tramwajowa znajdująca się przed dworcem zostanie zastąpiona ślepo zakończonym torem, co pozwoli na uwolnienie terenu. Gorzów kupił tramwaje dwukierunkowe, więc pętle nie są konieczne dla obsługi sieci tramwajowej. W projekcie nowych zadaszeń przed dworcem widać wyraźne nawiązanie do historycznych nitowanych wiat znajdujących się na peronach.

Zgodnie z założeniami prace przy realizacji węzła ruszą w 2019 r. i potrwają do 2020 r.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5