Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

W Toruniu pojawią się kolejne autobusy elektryczne

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-12-14 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
in. pras. MZK Toruń

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Toruniu pojawią się kolejne autobusy elektryczne
fot. MZK Toruń
Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu pozyskało dofinansowanie na zakup czterech kolejnych autobusów elektrycznych oraz infrastruktury do ich ładowania. Pieniądze – ponad 7 milionów złotych netto - pozyskano z programu „Zielony transport publiczny”.

Program „Zielony transport publiczny” jest realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wniosek aplikacyjny MZK złożył w styczniu 2021 r. W listopadzie br. zapadła decyzja o przyznanym dofinansowaniu. Zgodnie z decyzją NFOŚiGW, nie może ono przekroczyć 68,49% kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia.

Umowy o przyznaniu dofinansowania do zakupu czterech autobusów elektrycznych wraz z dwoma podwójnymi ładowarkami do ich ładowania podpisano 9 grudnia 2021 r.
Teraz MZK rozpoczyna przygotowania do wszczęcia procedury przetargowej. Zgodnie z umową dostawy dostawa autobusów i montaż ładowarek powinny zostać zrealizowane do 30 czerwca 2023 r.

Planuje się, że nowe autobusy elektryczne będą klasy Maxi, o długości ok. 12 metrów, niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone m.in. w system informacji pasażerskiej, monitoring, klimatyzację, automaty do sprzedaży biletów, WiFi, łącza USB i system detekcji pożarów. Infrastrukturę do ładowania będą stanowiły dwie podwójne ładowarki tzw. „wolne”. Staną one na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Legionów.

Będą to kolejne autobusy elektryczne w Toruniu. Przypomnijmy, że w trakcie realizacji (w ramach POiŚ) jest kontrakt na dostawę sześciu nowych, 12-metrowych autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania. Dostawa powinna zostać zrealizowana w 2022 roku. Autobusy dostarczy Solaris Bus&Coach za 16 730 091 zł brutto, zaś ładowarki konsorcjum firm: Elektroenergetyka Polska (Lider Konsorcjum) i Westa Bulding (Członek Konsorcjum) za 4 679 190,26 zł brutto. Trzy tzw. ładowarki wolne staną na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Legionów, a trzy ładowarki szybkie – po jednej na pętli Uniwersytet, pl. św. Katarzyny i Rubinkowo II. Dostawy są planowane w 2022 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań blisko zakupu 25 autobusów wodorowych

Prawo & Finanse

Poznań blisko zakupu 25 autobusów wodorowych

Jakub Rösler 09 grudnia 2021

Świdnica kupuje elektrobusy. Ruszył przetarg

Komunikacja

Świdnica kupuje elektrobusy. Ruszył przetarg

Witold Urbanowicz 03 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5