Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

W Toruniu bilet tramwajowy i obniżka cen?

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2014-09-18 15:07
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Toruniu bilet tramwajowy i obniżka cen?
fot. Grzegorz W. Tężycki, lic. GNU, CC 3.0tramwaj w Toruniu
25 września radni Torunia będą debatować nad propozycją rewolucji w tamtejszych biletach komunikacji miejskiej. Prezydent miasta chce radykalnie obniżyć ceny i poszerzyć ofertę, by zachęcić mieszkańców do korzystania z autobusów i tramwajów.

– Propozycje obniżenia cen za usługi komunikacji miejskiej oraz wprowadzenia nowych biletów mają na celu obniżenie kosztów przejazdu dla rodzin wielodzietnych i w weekendy, stworzenie oferty dla turystów zwiedzających Toruń oraz wzrost wykorzystania komunikacji miejskiej w miejsce samochodów osobowych, szczególnie w weekendy i święta – mówi prezydent Michal Zaleski.

Pomysłodawcy podkreślają też, że trzeba zachęcić mieszkańców do korzystania z rozbudowanej niedawno sieci tramwajowej.

Co się zmieni

Projekt uchwały zakłada obniżenie ceny biletu miesięcznego na wszystkie linie dzienne i nocne autobusowe i tramwajowe w granicach administracyjnych miasta ze 145,20 zł do 100,00 zł. Dodatkowo wprowadzono by bilet ulgowy – za 50 zł. Tyle samo kosztowałby bilet 15–dniowy. Dotychczasowy bilet na jedną linię tramwajową (71,60 zł), stałby się biletem obowiązującym na wszystkich liniach tramwajowych dziennych i nocnych i kosztowałby 70 zł. Nocnym tramwajem można by się było przejechać ze zwykłym biletem (2,8 zł). Dziś trzeba zapłacić dwa razy więcej.

Pomysłodawcy chcą też wprowadzenia biletów weekendowych i rodzinnych (obowiązywałyby i w autobusach i w tramwajach). Ten pierwszy kosztowałby 20 zł i mogłaby z niego korzystać jedna osoba lub wspólnie podróżująca para. Z kolei jednodniowy bilet rodzinny (14 zł) uprawniałby do wspólnych przejazdów liniami dziennymi sześciu osób – dwojga dorosłych i czworga dzieci. Weekendowy bilet rodzinny kosztowałby 16 zł i obowiązywałby w dniu skasowania i kolejnym w soboty niedziele i święta. Co ciekawe, osoby korzystające z biletu rodzinnego nie musiałyby być ze sobą spokrewnione.

Kolejna zmiana będzie ważna dla gapowiczów. Obecnie mają oni dwa dni na uiszczenie kary za przejazd bez biletu, a projekt uchwały zakłada, że od nowego roku będą na to mieli tydzień.

Budżet by nie ucierpiał?

- Jeśli chodzi o skutki finansowe proponowanych zmian, to zakładamy, że niższe wpływy spowodowane obniżeniem cen trzech biletów i wprowadzeniem czterech nowych zostaną zrównoważone większą liczbą pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. Zmiany nie spowodują skutków dla budżetu miasta w postaci zmniejszenia dochodów - wyjaśnia skarbnik miasta Magdalena Flisykowska-Kacprowicz.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Toruń: Pętla Motoarena w remoncie

Przestrzeń

Toruń: Pętla Motoarena w remoncie

MZK Toruń 11 września 2014

Warszawa zarabia więcej na biletach w komunikacji

Komunikacja

Warszawa zarabia więcej na biletach w komunikacji

Jakub Dybalski 29 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5