Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

W Rzeszowie powstanie strefa płatnego parkowania

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-03-05 11:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Rzeszowie powstanie strefa płatnego parkowania
Rzeszówfot. Silar, lic. CC BY-SA 3.0
Miejska Administracja Targowisk i Parkingów z rzeszowskiego ratusza ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie strefy płatnego parkowania w tym mieście. Stolica Podkarpacia to ostatnie duże miasto w Polsce, które pozwala dziś parkować każdemu gdziekolwiek.

Przetarg zakłada, że wykonawca zaprojektuje strefę, dostarczy i zamontuje odpowiedni sprzęt, dostosuje organizację ruchu na obszarze objętym strefą w tym oznaczy ją znakami pionowymi i poziomymi, a także wyposaży Centrum Obsługi Strefy Płatnego Parkowania.

W ramach sprzętu, który ma obsługiwać strefę urzędnicy chcieliby, żeby w Rzeszowie stanęło minimum 130 parkomatów, posiadających zasilanie akumulatorowe lub solarne, przystosowanych do płacenia bezgotówkowego, w tym zbliżeniowego. Do tego minimum 12 tablic elektronicznych informujących mieszkańców o zapełnieniu parkingów, 11 urządzeń kontrolerskich, a także system informatyczny do zarządzania strefą. Oferty można składać do 9 kwietnia. O rozstrzygnięciu w 95% zadecyduje zaproponowana cena. Pozostałe 5% wagi oceny ofert to wartość pakietu części zamiennych w czasie trwania gwarancji.

Rzeszów chciałby wyznaczyć dwa rodzaje strefy. Pierwsza ma znajdować się w ścisłym centrum miasta, druga obejmie m.in. okolice przy Wisłoku. W części centralnej będzie można parkować maksymalnie cztery godziny, a będą one kosztowały kolejno 2,5, 3, 2,5 i 2 zł. W drugiej strefie każda rozpoczęta godzina ma kosztować 2 zł.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jakie stawki za parkowanie? Zdawkowa wiedza to za mało

Przestrzeń

Jakie stawki za parkowanie? Zdawkowa wiedza to za mało

Agnieszka Serbeńska 26 stycznia 2016

Rzeszów. Asseco stworzy strefę płatnego parkowania

Przestrzeń

Rzeszów. Asseco stworzy strefę płatnego parkowania

Jakub Dybalski 19 maja 2015

Jak uprzyjemnić ludziom opłaty za parkowanie

Przestrzeń

Jak uprzyjemnić ludziom opłaty za parkowanie

Jakub Dybalski 24 grudnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5