Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

W Rzeszowie powstanie kolej aglomeracyjna?

Dalej Wstecz
Autor:

Rafał Jasiński

Data publikacji:
2014-07-04 10:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Rzeszowie powstanie kolej aglomeracyjna?
fot. Rafał Jasiński
Jak dowiedzieliśmy się, władze samorządowe województwa podkarpackiego oraz miasta Rzeszów są zainteresowane uruchomieniem Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Do końca września ma powstać wstępna koncepcja przedsięwzięcia. Środki na jego realizację planuje się pozyskać z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Nasz portal dowiedział się w Departamencie Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego o prowadzonych pracach przy tworzeniu Planu Wstępnej Koncepcji Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Jego wykonanie spółce WYG zlecił w przetargu publicznym samorząd województwa podkarpackiego. Ma on powstać do końca trzeciego kwartału tego roku. Projekt zakłada uruchomienia kolei aglomeracyjnej na istniejących liniach kolejowych, dobudowanie dodatkowych przystanków oraz zakup taboru do obsługi ruch aglomeracyjnego. Zadanie obejmuje m.in. budowę linii kolejowej do Jasionki.

Kolejnym etapem zamierzenia ma być pozyskanie studium wykonalności. Dopiero kolejny dokument ma wykazać celowość realizacji PKA, której jednym z celów jest zwiększenie udziału transportu kolejowego w przewozach pasażerów na terenie województwa.

Realizacją przedsięwzięcia zainteresowany jest również samorząd miejski stolicy regionu. Jak informuje Maciej Chłodnicki, Rzecznik Prasowy Prezydenta Rzeszowa, „pierwsza osoba w mieście” była wspólnie z marszałkiem inicjatorem idei powstania PKA. Wskazuje jednak, że organem kompetentnym w zakresie realizacji zadania jest samorząd województwa.

- My oczywiście włączymy się do realizacji projektu – podkreśla Maciej Chłodnicki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kolej na lotnisko w Toronto za droga dla kogokolwiek?

Komunikacja

Kolej na lotnisko w Toronto za droga dla kogokolwiek?

Jakub Dybalski 26 sierpnia 2014

Newag z umową na nowe pociągi dla WKD

Komunikacja

Newag z umową na nowe pociągi dla WKD

Jakub Madrjas 26 sierpnia 2014

Tychy chcą nadal stawiać na rozwój kolei

Prawo & Finanse

Tychy chcą nadal stawiać na rozwój kolei

Paweł Rydzyński 25 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5