Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

W przyszłym roku budowa dworca systemowego w Pomiechówku

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-10-25 09:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W przyszłym roku budowa dworca systemowego w Pomiechówku
mat. PKP SAWizualizacja dworca w Pomiechówku
PKP SA kontynuują program budowy dworców systemowych. Taki obiekt w przyszłym roku ma stanąć w Pomiechówku, który do tej pory był pozbawiony budynku służącego obsłudze pasażerów.

Do tej pory PKP SA postawiły cztery dworce systemowe (tzw. IDS-y) – w Ciechanowie, Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich. Budynki, przygotowane w oparciu o projekt własny PKP SA, charakteryzują się zuniformizowanymi rozwiązaniami architektonicznymi i dużym przywiązaniem do ekologii.

Kolejny taki obiekt ma stanąć w Pomiechówku koło Nowego Dworu Mazowieckiego. – Zakończyły się prace projektowe. Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych – informuje Aleksandra Grzelak z biura prasowego PKP SA. Jak dodaje, rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na 2018 r., a przewidywany termin realizacji to 10 miesięcy.

Dworzec w Pomiechówku będzie zawierał szereg typowych rozwiązań. – IDS w Pomiechówku będzie parterowym budynkiem, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażonym w rozwiązania ekologiczne (m.in. pompę ciepła i ogniwa fotowoltaiczne). W obiekcie znajdzie się miejsce na kasę biletową, toalety oraz pomieszczenie dla opiekuna z dzieckiem. Przed budynkiem pojawią się stojaki na rowery. Zagospodarowany zostanie również teren przed dworcem – wylicza Aleksandra Grzelak.


Dworzec w Pomiechówku, wiz. PKP SA

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKP SA myślą o dworcach modułowych. Celem szybsza budowa

Przestrzeń

PKP SA myślą o dworcach modułowych. Celem szybsza budowa

Witold Urbanowicz 04 maja 2017

Nowy dworzec w Oświęcimiu (wizualizacje)

Przestrzeń

Nowy dworzec w Oświęcimiu (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 12 kwietnia 2017

Oświęcim z nowym, mniejszym dworcem i starą mozaiką

Przestrzeń

Oświęcim z nowym, mniejszym dworcem i starą mozaiką

Witold Urbanowicz 12 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5