Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

W powiecie jasielskim pojawią się nowe autobusy z Polskiego Ładu

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-01-03 16:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W powiecie jasielskim pojawią się nowe autobusy z Polskiego Ładu
fot. Autosan
Powiatowy-Gminny Związek Komunikacyjny z powiatu jasielskiego ogłosił właśnie przetarg na zakup łącznie 9 autobusów do obsługi komunikacji powiatowej. Zakup jest dofinansowany z Polskiego Ładu, z którego związek otrzymał na to zadanie prawie 5,7 miliona złotych.

Autobusy z Polskiego Ładu pomogą w realizacji przewozów autobusowych na terenie powiatu jasielskiego. Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny z tego powiatu otrzymał na zakup dziewięciu pojazdów kwotę prawie 5,7 miliona złotych. Całkowita wartość projektu to 6,704 miliona złotych. Właśnie ogłoszono przetarg w tej sprawie. Został on podzielony na trzy części, ponieważ związek chce kupić 3 różne klasy autobusów.

Na pierwszy ogień 8-metrowce

Pierwszą z nich są dwa autobusy o długości w przedziale 8 - 8,7 metra, które muszą spełniać normę emisji Euro VI. Pojazdy muszą być nowe i wytrzymać eksploatację trwającą minimum 12 lat, przy średnim przebiegu 60 tysięcy kilometrów rocznie. Autobusy mają być przystosowane do ciągnięcia przyczepy, w celu czego mają być wyposażone w haki holownicze.

Autobusy mają zabierać na pokład minimum 27 lub 28 pasażerów na miejscach siedzących, a także minimum 4 osoby na miejscach stojących. Kabina kierowcy będzie otwarta, oddzielona od przedziału pasażerskiego przegrodą w postaci szyby lub płyty. W pojazdach przewidziano pasy bezpieczeństwa na wszystkich miejscach siedzących, a także klimatyzację całopojazdową. Ponadto pasażerowie mają mieć do dyspozycji minimum 5 gniazd USB do ładowania urządzeń mobilnych.

W autobusach znajdzie się także klimatyzacja, a preferowany układ drzwi to 1 – 0 – 1.

Najdłuższe pojazdy

Druga część zamówienia obejmuje dostawę 4 autobusów o długości między 10, a 11 metrów. Podobnie jak ma to mieć miejsce w przypadku autobusów 8-metrowych, także tutaj pojazdy mają być nowe i zdolne do przejechania minimum 60 tysięcy kilometrów rocznie przez minimum 12 lat.

Różnice między pierwszą, a drugą częścią zamówienia wynikają z długości, a co za tym idzie pojemności pojazdów. Autobusy 10-metrowe mają mieścić minimum 43-47 osób na miejscach siedzących i także spełniać normę Euro VI. Różnicą jest także układ drzwi, który w tym zamówieniu jest określony na 1 – 1 – 0. Reszta specyfikacji jest identyczna jak w przypadku krótszych pojazdów.

7-metrowce

Ostatnią częścią przetargu jest zakup trzech 7-metrowych autobusów. Podobnie jak wszystkie poprzednie, także te mają być fabrycznie nowe. Zamawiający wymaga, aby w pojazdach mogło podróżować od 27 do 29 osób na miejscach siedzących, a także kierowca i pilot. Autobusy mają mieć klimatyzację i ogrzewanie, ale nie znajdą się w nich wejścia USB do ładowania urządzeń mobilnych pasażerów. Preferowany układ drzwi to 1 – 0 – 1. Te pojazdy także mają spełniać normę spalin Euro VI.

Szybki termin dostawy

Wszystkie autobusy mają zostać dostarczone do 3 listopada tego roku. Zamawiający dopuścił składanie ofert częściowych, osobno na każde z zadań. Startować mogą dostawcy, którzy w przeciągu ostatnich 3 lat dostarczyli minimum 3 autobusy, z czego minimum 2 są eksploatowane w ruchu od minimum roku. Oferty w postępowaniu można składać do 28 stycznia 2022 roku. Zamawiający wybierze zwycięzcę na podstawie ceny - 60%, a także okresu gwarancji - 30% oraz parametrów techniczno-eksploatacyjnych - 10%/

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MZK Wejherowo kupuje elektrobusy

Komunikacja

MZK Wejherowo kupuje elektrobusy

Witold Urbanowicz 03 stycznia 2022

Piotrków z przetargiem na autobusy elektryczne

Prawo & Finanse

Piotrków z przetargiem na autobusy elektryczne

Jakub Rösler 30 grudnia 2021

Kętrzyn z przetargiem na elektrobusy

Komunikacja

Kętrzyn z przetargiem na elektrobusy

Witold Urbanowicz 30 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5