Partnerzy serwisu:
Mobilność

W Paryżu i regionie powstanie 650 km dróg rowerowych

Dalej Wstecz
Autor:

Magdalena Romanowska

Data publikacji:
2020-05-02 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
traxmag.com/lepoint.fr/ledefrance.fr

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Paryżu i regionie powstanie 650 km dróg rowerowych
fot. Pixabay
650 km dróg rowerowych – to założenie projektu RER V, który jest obecnie wprowadzany w życie przez władze Paryża. To kolejne działanie mające związek ze znoszeniem restrykcji dotyczących poruszania się. Realizacja programu RER Vélo (fr. pour réseau express régional vélo) ma potrwać 10 lat, a rozpocznie się poprzez wytyczanie tymczasowych tras rowerowych 11 maja tego roku.

Pomysłodawcą projektu jest stowarzyszenie rowerowe (collectif Velo) z departamentu Île-de-France. Wdrażanie ma się rozpocząć w nadchodzących miesiącach. W założeniu w stolicy ma powstać 650 km dróg rowerowych połączonych w 9 tras. Pozwoli to paryżanom i mieszkańcom całego regionu na bezpieczne poruszanie się na dwóch kółkach przy jednoczesnym zmniejszaniu smogu.

22 kwietnia tego roku władze regionu Île-de-France poinformowały o planach zainwestowania nawet 300 mln euro w infrastrukturę potrzebną do realizacji projektu RER Vélo. Całkowity koszt ma wynieść do 500 mln euro.

 
Mapa: iledefrance.fr

Ukończenie tej inwestycji to odległy cel – jego osiągnięcie jest przewidywane dopiero na 2030 rok. Jednak, aby jego wdrażanie zbiegło się ze znoszeniem zakazów dotyczących poruszania się, od 11 maja w niektórych częściach miastach, przy pomocy oznaczeń i słupków wytyczone zostaną tymczasowe ścieżki rowerowe. Tymczasowe ścieżki będą dostępne zarówno dla rowerów, jak i hulajnóg.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Police: Wiadukt i ścieżki rowerowe dzięki ZIT-om

Przestrzeń

Police: Wiadukt i ścieżki rowerowe dzięki ZIT-om

inf. prasowa 16 grudnia 2017

Gdańsk: 40 mln na rozbudowę węzłów i drogi rowerowe

Przestrzeń

Gdańsk: 40 mln na rozbudowę węzłów i drogi rowerowe

Rafał Stawecki 08 czerwca 2017

Na Pomorzu powstanie 670 km Eurovelo do 2020 r.

Komunikacja

Na Pomorzu powstanie 670 km Eurovelo do 2020 r.

jd/inf. pras. 22 marca 2017

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5