Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

W Montrealu powstanie sieć bezobsługowego metra

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-04-20 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa - Alstom

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Montrealu powstanie sieć bezobsługowego metra
fot. Alstom
Konsorcjum Alstomu i SNC-Lavalin zbuduje 67-kilometrową sieć lekkiego metra. Kontrakt obejmuje także dostawę 106 dwuwagonowych składów oraz utrzymanie taboru przez kolejne 30 lat.

Konsorcjum Groupe des Partenaires pour la Mobilité des Montréalais (PMM) pod przewodnictwem Alstom oraz SNC-Lavalin, podpisało umowę z CDPQ Infra na dostawę kompleksowego systemu zautomatyzowanej i bezzałogowej kolejki miejskiej, w tym taboru i sygnalizacji oraz obsługi i utrzymania, w ramach projektu Réseau express métropolitain (REM) w Montrealu, w Kanadzie. Całkowita wartość kontraktu wynosi około 1,8 miliarda euro (2,8 mld dolarów kanadyjskich), z czego udział Alstom szacuje się na 1,4 mld euro (2,2 mld dolarów kanadyjskich), a udział SNC-Lavalin na 400 mln euro (600 mln dolarów kanadyjskich).

Po zakończeniu projektu REM będzie jedną z największych zautomatyzowanych sieci transportowych na świecie, o długości 67 km i obsługującą 26 stacji, łączącą centrum Montrealu z dzielnicami South Shore, North Shore, West Island oraz portem lotniczym Montreal-Pierre Elliott Trudeau. Zgodnie z warunkami umowy, Groupe PMM dostarczy 212 wagonów metra Alstom Metropolis (106 dwuwagonowych zespołów), Alstom’s Urbalis – 400 zdalnych i zautomatyzowanych systemów kontroli, opartych na komunikacji (CBTC), rozwiązania centrum nadzoru ruchu Iconis, jak również: system drzwi ekranowych na peronach, łącze Wi-Fi oraz zapewni serwis i utrzymanie taboru przez 30 lat. Groupe PMM jest też odpowiedzialne za testy kompatybilności pociągów z systemem oraz za dostawę urządzeń do konserwacji pociągów. Początek obsługi pasażerskiej pierwszego segmentu REM przewidziany jest na lato 2021 roku.

Do realizacji projektu REM partnerzy Groupe PMM wykorzystają swoje wieloletnie doświadczenie na rynku kanadyjskim oraz międzynarodowym, zdobyte w Vancouver, Ottawie, Singapurze, Panamie, Dubaju i Rijad. Podczas budowy i 30-letniego okresu obsługi i utrzymania, Groupe PMM stworzy stałe lokalnie wysokiej jakości, nowe miejsca pracy w sektorze technologii, szczególnie dla ekspertów od zautomatyzowanych systemów, mechaników taboru kolejowego, inspektorów centrów sterowania, konserwatorów i specjalistów w zakresie systemów kontroli. Groupe PMM stworzy też miejsca pracy dla lokalnych dostawców, którzy będą mieli swój wkład w projekt nie tylko w trakcie budowy, ale również podczas 30 lat obsługi i utrzymania.
Z ogólnej działalności gospodarczej wygenerowanej przez Groupe PMM, 67% inwestycji będzie realizowanych w Quebecu.

Ponadto, projekt REM przyczyni się do powstania światowego centrum doskonałości Alstom w Montrealu zajmującego się badaniami i rozwojem zintegrowanych systemów kontroli dla mobilności miejskiej. Centrum zgromadzi około 100 profesjonalistów, których zadaniem będzie wykorzystanie doświadczenia z Montrealu w zakresie zaawansowanych technologii cyfrowych i sztucznej inteligencji do opracowania rozwiązań, które znajdą zastosowanie w projektach Alstom na całym świecie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Holandia. Alstom testuje Aptisa m.in. w Rotterdamie

Komunikacja

Holandia. Alstom testuje Aptisa m.in. w Rotterdamie

jd/inf. pras. 19 kwietnia 2018

Do Dublina trafił 55-metrowy tramwaj Alstom Citadis

Komunikacja

Do Dublina trafił 55-metrowy tramwaj Alstom Citadis

Redakcja 20 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5