Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

W Mińsku Mazowieckim ruszyła komunikacja. Bezpłatna

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-09 13:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Mińsku Mazowieckim ruszyła komunikacja. Bezpłatna
fot. UM Mińsk Mazowiecki
Wczoraj (8 stycznia) w Mińsku Mazowieckim ruszyła komunikacja miejska. Przejazdy dla posiadaczy Mińskiej Karty Mieszkańca i uczniów są bezpłatne. Jednocześnie miasto wprowadziło strefę płatnego parkowania.

W poniedziałek 8 stycznia w Mińsku Mazowieckim ruszyła komunikacja miejska. Mieszkańcy mają do dyspozycji trzy linie, które łączą obrzeża miasta z jego centrum. Autobusy kursują co 30 minut w szczycie i co 60 minut poza nim. – W Mińsku Mazowieckim działają linie komunikacyjne, które wożą mieszkańców do Warszawy, ale takiej komunikacji stricte po mieście nie ma. Z tych odleglejszych osiedli, które się bardzo intensywnie rozbudowują, trudno się dostać do centrum, ośrodka zdrowia, na targowisko czy do urzędu. Ludzie radzą sobie, jeżdżąc własnymi samochodami. Centrum miasta strasznie się zapycha – mówi burmistrz Marcin Jakubowski.

Posiadacze Mińskiej Karty Mieszkańca będą mogli jeździć bez biletów. Taki sami przywilej przysługuje m.in. zasłużonym krwiodawcom, uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych do ukończenia 21. roku życia oraz osobom, które ukończyły 65 lat. Pozostali pasażerowie muszą skasować bilety jednorazowy za 2 zł (normalny) bądź 1 zł (ulgowy). Mogą też kupić bilet miesięczny za odpowiednio 60 zł i 30 zł.

Roczny koszt komunikacji wyniesie 1,5 mln zł. Usługę na zlecenie miasta – do końca czerwca 2021 r. – świadczy PKS Polonus. Do przewozów wykorzystuje autobusy Karsan ATAK.

Jednocześnie miasto, co powinno zrównoważyć koszty, wprowadziło strefę płatnego parkowania w centrum, która jest ograniczona ulicami Warszawską od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Kazikowskiego, ulicą Kazikowskiego wraz ze skwerem przy skrzyżowaniu ulic Kazikowskiego i Piłsudskiego, Placem Dworcowym, ulicą 1 Maja, ulicą Kościuszki. Pierwsza godzina kosztuje 2 zł, natomiast abonament roczny – 120 zł. Opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-16.30.


mat. UM Mińsk Mazowiecki


mat. UM Mińsk Mazowiecki


mat. UM Mińsk Mazowiecki

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Smogowa promocja Ubera

Komunikacja

Smogowa promocja Ubera

jd/inf. pras. 09 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5