Partner serwisu
Przestrzeń

W metrze powstanie biblioteka [wizualizacje]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
30-04-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Biblioteka publiczna dzielnicy Targówek zajmie część lokali na antresoli stacji metra C20 Kondratowicza. Obiekt, w stylu tzw. nowoczesnej technologii parametrycznej, ma być gotowy w II półroczu.

Metro Warszawskie, w ramach współpracy, udostępniło bezpłatnie dzielnicy Targówek dwa lokale o łącznej powierzchni 145,2 m2. Przeniesie się tu Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98, która mieści się przy Kondratowicza 23. – Na Targówku już wkrótce powstanie pierwsza w Warszawie biblioteka w metrze. Nawiązujemy do trendów ogólnoświatowych – mówi Dorota Kozielska, zastępczyni burmistrza dzielnicy Targówek.

Obiekt ma działać na zasadzie „biblioteki w drodze”. Projekt wykończenia wnętrz przygotowała pracownia GK-Atelier Grzegorz Kłoda. Przestrzeń będzie otwarta. Projekt mebli opiera się na tzw. nowoczesnej technologii parametrycznej. – Co ciekawe, w całej przestrzeni nie znajdziemy dwóch takich samych półek. Będą one natomiast wyglądały jak wstęgi z unikalnym, falowanym wzorem, ciągnącym się przez całą długość pomieszczeń – wskazuje radna Katarzyna Górska-Manczenko.

– Otwarta przestrzeń Metroteki będzie miała strefę recepcyjną, strefę ekspozycji książek, strefę galerii i spotkań autorskich oraz strefę dla dzieci i młodzieży. Dzięki specjalnemu oznakowaniu książek będzie to pierwsza placówka, w której zastosujemy nowoczesne rozwiązania, na przykład self-checki, dzięki którym czytelnicy będą mogli wypożyczać i oddawać książki samodzielnie, bez pomocy bibliotekarza. Stanie również książkomat dając możliwość całodobowego wypożyczania książek – dodaje radna.

W części dla dzieci znajdzie się więcej zielni i dekoracyjnego światła. – Na podłodze znajdzie się wykładzina dywanowa, dzięki której najmłodsi będą mogli bez skrępowania zaznajamiać się z przygotowaną dla nich kolekcją zbiorów bibliotecznych – mówi Dorota Kozielska. Zapowiadany teraz termin uruchomienia biblioteki to II półrocze.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5