Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

W marcu rusza przebudowa stacji Ożarów Mazowiecki

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-01 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W marcu rusza przebudowa stacji Ożarów Mazowiecki
fot. Michał Sosnowski / bazakolejowa.pl
Od marcowej korekty rozkładu jazdy powinny rozpocząć się zasadnicze stacje przy przebudowie stacji Ożarów Mazowiecki. Zamiast jednego peronu powstaną dwa perony wyspowe, co w przyszłości umożliwi obsługę nowej linii SKM.

W sierpniu 2017 r. PKP PLK podpisały umowę z firmą ZUE na prace projektowe i przebudowę stacji Ożarów Mazowiecki. Zakres prac obejmuje budowę dwóch peronów wyspowych zamiast obecnie istniejącego jednego peronu, budowę przejścia podziemnego, wymianę torów i przebudowę systemów sterowania ruchem. Prace miały zakończyć się „w połowie 2020 r.”. Przedłużające się uzgodnienia z konserwatorem zabytków sprawiły, że zasadnicze prace nie ruszyły.

Zgodnie z zapowiedziami zasadnicze roboty na stacji w Ożarowie będą prowadzone w tym roku. – Wraz z korektą rozkładu jazdy PKP od połowy marca 2021 r. ruszy wreszcie przebudowa stacji PKP w naszym mieście. Obecnie trwa oczekiwanie na pozwolenie na budowę, które według najnowszych informacji powinno być uzyskane w lutym 2021 roku – poinformował Mariusz Latek, powiatowy radny, na miejskich stronach internetowych.

Od miesiąca trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia prac. Od marca 2021 r. ma zostać wyłączony jeden z torów, rozpocznie się stopniowa rozbiórka peronu. Podróżni będą korzystać z peronu tymczasowego, umiejscowionego od północnej strony miasta. – Wiadomo, że największe prace związane z tą inwestycją, wartą prawie 100 mln złotych, spółka ZUE SA z Krakowa chce wykonać w bieżącym roku, zaś prace wykończeniowe – w 2022 roku – dodaje Latek.

Przebudowa stacji w Ożarowie jest kluczowa pod kątem rozwoju połączeń SKM – rozbudowany zostanie układ torów na stacji, dzięki czemu stacja będzie mogła być wykorzystana jako końcowa dla pociągów aglomeracyjnych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowy Jork. Na moście Brooklińskim wreszcie powstanie droga rowerowa

Przestrzeń

Nowy Jork. Na moście Brooklińskim wreszcie powstanie droga rowerowa

Magdalena Romanowska 31 stycznia 2021

Przebudowa stacji Ożarów Maz. przedłuży się do końca 2021 r.

Przestrzeń

Przebudowa stacji Ożarów Maz. przedłuży się do końca 2021 r.

Witold Urbanowicz 28 września 2020

Koleje Mazowieckie proponują budowę nowych torów

Komunikacja

Koleje Mazowieckie proponują budowę nowych torów

Michał Szymajda 05 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5