Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

W Lidzbarku Warmińskim wystartuje bezpłatna komunikacja z elektrobusami Yutonga

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-07-12 13:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Busnex

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Lidzbarku Warmińskim wystartuje bezpłatna komunikacja z elektrobusami Yutonga
fot. UM Lidzbark Warmiński
W Lidzbarku Warmińskim wystartuje bezpłatna komunikacja z elektrobusami Yutonga
W Lidzbarku Warmińskim wystartuje bezpłatna komunikacja z elektrobusami Yutonga
W Lidzbarku Warmińskim wystartuje bezpłatna komunikacja z elektrobusami Yutonga
Lidzbark Warmiński po raz pierwszy w swojej historii uruchomi komunikację miejską. Co więcej, będzie ona bezpłatna i zostanie zrealizowana na bazie dwóch elektrycznych autobusów Yutong E8. W drugiej połowie czerwca odbyły się pierwsze testy, podczas których mieszkańcy miasta mieli okazję poznać zarówno zeroemisyjny pojazd, jak i zaproponowane trasy trzech linii.

Bezpłatna komunikacja miejska w Lidzbarku Warmińskim zostanie uruchomiona już na jesieni, obejmując trzy trasy. Do jej obsługi posłużą dwa w pełni zeroemisyjne autobusy Yutong E8 zakupione wraz z infrastrukturą od firmy Busnex Poland. Umowa podpisana została w grudniu ubiegłego roku, a wartość kontraktu to przeszło 4 mln zł. Samorząd zakupił autobusy dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Poza dwiema stacjami do ładowania autobusów, w Lidzbarku Warmińskim zostały zbudowane także dwie kolejne stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

– Sama przyjemność móc podróżować pojazdem wygodnym, cichym i ekologicznym – powiedział burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, Jacek Wiśniowski, podczas sesji, na której została przyjęta strategia rozwoju miasta do 2030 r. – Wspólnie z radnymi realizujemy plan rozwoju Lidzbarka Warmińskiego w oparciu o zrównoważony rozwój na wielu płaszczyznach życia gospodarczego i społecznego, a jednym z nich jest darmowa, ekologiczna komunikacja miejska – dodał. Testy autobusu Yutong wpisują się w kontynuację przez Lidzbark Warmiński działań na rzecz rozwoju elektromobilności oraz zielonego transportu publicznego.

To druga w Polsce umowa na ten model autobusu, przeznaczony do obsługi linii miejskich. Wcześniej Yutonga E8 nabyła małopolska Bobowa, gdzie już w minionym roku szkolnym służył on młodym mieszkańcom gminy.

– Bezpłatna komunikacja miejska, dodatkowo realizowana przez ekologiczny tabor, to zdecydowanie słuszny kierunek i cieszę się, że możemy współtworzyć ten projekt. Lidzbark Warmiński jako kolejny – po gminach Bobowa i Polkowice – docenił ofertę firmy Yutong, wpisującą się w rozwój lokalnej komunikacji publicznej. Wierzę, iż kolejne gminy, miasta i miasteczka postawią na zielony transport – podkreśla Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland, która jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus, największego producenta autobusów i autokarów na świecie.

Autobus Yutong E8 to blisko 9-metrowy pojazd, dysponujący 24 miejscami siedzącymi i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Komfort podróżowania zapewnia nie tylko całkowicie niskopodłogowa konstrukcja, ale również wydajny system klimatyzacji. Autobus jest wyposażony w akumulatory o mocy 324 kWh, zapewniające zasięg ponad 350 kilometrów.

Grupa Yutong posiada cztery zakłady, zapewniające imponującą maksymalną dzienną zdolność produkcyjną w postaci 445 autobusów, z których już niemal 400 zasilanych jest alternatywnymi źródłami energii. W 2020 r. Yutong Bus dostarczył łącznie ponad 41 tys. pojazdów na rynek Chin i 30 innych krajów, osiągając ponad 35% udziału w rynku chińskim i 15% w rynku globalnym.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zhengzhou: Pierwsza duża sieć z autobusami autonomicznymi

Komunikacja

Zhengzhou: Pierwsza duża sieć z autobusami autonomicznymi

Roman Czubiński 06 lipca 2021

Chińskie elektrobusy wyjechały na ulice Polkowic

Komunikacja

Chińskie elektrobusy wyjechały na ulice Polkowic

Redakcja 14 maja 2021

Gdańsk przetestuje chiński autobus elektryczny

Komunikacja

Gdańsk przetestuje chiński autobus elektryczny

Redakcja 28 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5