Partnerzy serwisu:
Komunikacja

W Lidzbarku Warmińskim wystartuje bezpłatna komunikacja z elektrobusami Yutonga

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
12-07-2021
Ostatnia modyfikacja:
27-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Busnex

Podziel się ze znajomymi:

Lidzbark Warmiński po raz pierwszy w swojej historii uruchomi komunikację miejską. Co więcej, będzie ona bezpłatna i zostanie zrealizowana na bazie dwóch elektrycznych autobusów Yutong E8. W drugiej połowie czerwca odbyły się pierwsze testy, podczas których mieszkańcy miasta mieli okazję poznać zarówno zeroemisyjny pojazd, jak i zaproponowane trasy trzech linii.

Bezpłatna komunikacja miejska w Lidzbarku Warmińskim zostanie uruchomiona już na jesieni, obejmując trzy trasy. Do jej obsługi posłużą dwa w pełni zeroemisyjne autobusy Yutong E8 zakupione wraz z infrastrukturą od firmy Busnex Poland. Umowa podpisana została w grudniu ubiegłego roku, a wartość kontraktu to przeszło 4 mln zł. Samorząd zakupił autobusy dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Poza dwiema stacjami do ładowania autobusów, w Lidzbarku Warmińskim zostały zbudowane także dwie kolejne stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

– Sama przyjemność móc podróżować pojazdem wygodnym, cichym i ekologicznym – powiedział burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, Jacek Wiśniowski, podczas sesji, na której została przyjęta strategia rozwoju miasta do 2030 r. – Wspólnie z radnymi realizujemy plan rozwoju Lidzbarka Warmińskiego w oparciu o zrównoważony rozwój na wielu płaszczyznach życia gospodarczego i społecznego, a jednym z nich jest darmowa, ekologiczna komunikacja miejska – dodał. Testy autobusu Yutong wpisują się w kontynuację przez Lidzbark Warmiński działań na rzecz rozwoju elektromobilności oraz zielonego transportu publicznego.

To druga w Polsce umowa na ten model autobusu, przeznaczony do obsługi linii miejskich. Wcześniej Yutonga E8 nabyła małopolska Bobowa, gdzie już w minionym roku szkolnym służył on młodym mieszkańcom gminy.

– Bezpłatna komunikacja miejska, dodatkowo realizowana przez ekologiczny tabor, to zdecydowanie słuszny kierunek i cieszę się, że możemy współtworzyć ten projekt. Lidzbark Warmiński jako kolejny – po gminach Bobowa i Polkowice – docenił ofertę firmy Yutong, wpisującą się w rozwój lokalnej komunikacji publicznej. Wierzę, iż kolejne gminy, miasta i miasteczka postawią na zielony transport – podkreśla Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland, która jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus, największego producenta autobusów i autokarów na świecie.

Autobus Yutong E8 to blisko 9-metrowy pojazd, dysponujący 24 miejscami siedzącymi i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Komfort podróżowania zapewnia nie tylko całkowicie niskopodłogowa konstrukcja, ale również wydajny system klimatyzacji. Autobus jest wyposażony w akumulatory o mocy 324 kWh, zapewniające zasięg ponad 350 kilometrów.

Grupa Yutong posiada cztery zakłady, zapewniające imponującą maksymalną dzienną zdolność produkcyjną w postaci 445 autobusów, z których już niemal 400 zasilanych jest alternatywnymi źródłami energii. W 2020 r. Yutong Bus dostarczył łącznie ponad 41 tys. pojazdów na rynek Chin i 30 innych krajów, osiągając ponad 35% udziału w rynku chińskim i 15% w rynku globalnym.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5