Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

W Katowicach powstaną cztery nowe przystanki kolejowe

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
W Katowicach powstaną cztery nowe przystanki kolejowe
fot. PKP PLK
Cztery nowe przystanki w Katowicach – Ochojec, Murcki, Katowice i Podlesie Saska – mają zapewnić lepszy dostęp do kolei. PKP PLK podpisały umowy z wykonawcami. Zamówienie jest realizowane w formule projektuj i buduj.

Przystanki zostaną wybudowane na linii 142 Katowice Ligota – Tychy, która obecnie jest wykorzystywana wyłącznie w ruchu towarowym. Dzięki temu mieszkańcy południowych dzielnic Katowic zyskają lepszy dostęp do pociągów. W sumie zawarto cztery umowy. Wartość zadania to łącznie ponad 9 mln zł netto. Zakończenie prac planowane jest w IV kw. 2023 r.

Linia nr 142 stanowi istotny element kolejowej obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Dzięki nowym przystankom ułatwi ona dojazd do centrum Katowic i Tychów oraz w południowe regiony woj. śląskiego, m.in. w czasie przebudowy linii w obszarze aglomeracji śląskiej.

Przystanki powstaną w ramach rządowego programy budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. W programie uwzględniono 314 lokalizacji w całej Polsce – w tym 185 na liście podstawowej. W sumie na ten cel przeznaczono 1 mld zł.

W woj. śląskim program przystankowy obejmuje na liście podstawowej 13 lokalizacji: Rybnik Paruszowiec, Rybnik Niewiadom, Rybnik Niedobczyce, Warszowice, Pawłowice Studzionka, Wodzisław Śląski Centrum, Knurów Szpital, Koniecpol Centrum, Sosnowiec Centrum Handlowe/Jęzor, Katowice Ochojec, Katowice Murcki, Katowice Kostuchna i Katowice Podlesie Saska.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5