Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

W Gdyni cięcia w rozkładach jazdy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-02-01 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Gdyni cięcia w rozkładach jazdy
fot. PKT Gdynia
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni poinformował kilka dni temu o “zmianach” w rozkładzie jazdy. Jeśli przyjrzymy się bliżej, zobaczymy, iż rozkład w znacznej mierze zostanie ograniczony i dojdzie w nim do sporych cięć.


Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni poinformował kilka dni temu o zmianach w rozkładzie jazdy, jakie mają wejść w życie od 1 lutego bieżącego roku.

“Niewielkie zmiany będą dotyczyć rozkładów jazdy także ze względu na sytuację pandemiczną i budżetową, czyli głównie mniejszą liczbę pasażerów komunikacji miejskiej. Rozkłady zostaną zoptymalizowane tak, aby spełniały potrzeby podróżnych, którzy korzystają z autobusów i trolejbusów w inny sposób, niż jeszcze np. dwa lata temu.
Poprawki rozkładów dotyczą tych kursów lub linii, gdzie z pomiarów potoków pasażerskich wynika, że liczba pasażerów spadła bardzo mocno, a możliwość przemieszczania się w tej samej relacji zapewniają też inne linie” – możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym na stronie spółki.

Jednocześnie lista zmian jest bardzo długa i w głównej mierze dotyczy znacznych cięć w rozkładach jazdy poszczególnych linii trolejbusowych oraz autobusowych.

Z dobrych informacji należy wymienić to, że na liniach X, 109, 173 i 209 ma się pojawić więcej kursów, które będą obsługiwane autobusami przegubowymi, z czego na linii 109 będą to wszystkie w dni powszednie między 6, a 19 wieczorem. Pozostałe informacje raczej nie napawają optymizmem.

Na liniach trolejbusowych dojdzie do znacznych ograniczeń. Te obejmą chociażby linie 20, 24, 25, 26, 27, 28, 29 oraz 30, gdzie takt w dni robocze zostanie ograniczony z 12 do 15 w porannym szczycie przewozowym. Dodatkowo linie 22, 25, a także 28 codziennie pojadą rzadziej między 20, a 21. Takt zostaje zmieniony z 20 do 30 minut. Zmiany obejmą kursy w kierunku Cisowy, Pustek Cisowskich i Chyloni do Śródmieścia. Cięcia w ofercie dotkną także linię numer 320.

Zmiany dotkną także komunikację w weekendy. Linia trolejbusowa 320 zostanie zupełnie zawieszona w soboty, natomiast autobusowa linia 159 zostanie zawieszona zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Linia W pojedzie w weekendy tylko w godzinach 10-19, a nie jak obecnie 9-20.

Wśród linii autobusowych także zaplanowano znaczne ograniczenia, które dotkną chociażby linie 180, a także 182 czy 190.

Wszystkie zmiany można znaleźć pod tym linkiem.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów Wlkp.: Zamiast podwyżki cen biletów – cięcia oferty

Komunikacja

Gorzów Wlkp.: Zamiast podwyżki cen biletów – cięcia oferty

Witold Urbanowicz 12 stycznia 2022

Ostre cięcie w PKS Piła

Komunikacja

Ostre cięcie w PKS Piła

Jakub Rösler 23 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5