Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

W Gdyni Chyloni powstanie węzeł przesiadkowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-04-30 08:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Gdyni Chyloni powstanie węzeł przesiadkowy
fot. Leinad, lic. CC BY-SA 3.0
Gdynia ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy węzła przesiadkowego przy stacji SKM Gdynia Chylonia. W ramach inwestycji jest również przewidziany parking podziemny.

Gdynia planuje wybudować węzeł przesiadkowy z podziemnym parkingiem przy stacji SKM Chylonia. Inwestycja ma uporządkować zaniedbany plac wraz z ułatwieniem przesiadek między różnymi środkami komunikacji. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przedsięwzięcia.

W skład projektowanej inwestycji wchodzą budowa parkingu podziemnego z wyjściami na pl. Dworcowy i do istniejącego tunelu na perony PKP. Obiekt musi uwzględniać możliwość połączenia z planowanym do realizacji parkingiem podziemnych przy ul. Chylońskiej, przylegającym do inwestycji od strony zachodniej. Określono, że budowa miejsc postojowych naziemnych, parkingu i infrastruktury towarzyszącej nie może przekroczyć powierzchni użytkowej 0,5 ha.

Inwestycja obejmuje również budowę układu drogowego na pl. Dworcowym z dowiązaniem do istniejącego układu drogowego ul. Chylońskiej z zatokami taxi, kiss&ride, autobusowymi, trolejbusowymi oraz parkingu rowerowego wraz z zadaszeniami. Przystanki znajdą się bliżej stacji SKM. Ponadto system TRISTAR zostanie rozbudowany o nowe tablice informacji pasażerskiej.

Więcej o warunkach przetargu na Monitorze.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowa Wilanowska na miarę XXI w. Pomogą prywatni inwestorzy?

Przestrzeń

Nowa Wilanowska na miarę XXI w. Pomogą prywatni inwestorzy?

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2016

Efektowne przesiadki. Bydgoszcz stawia na węzły

Przestrzeń

Efektowne przesiadki. Bydgoszcz stawia na węzły

Witold Urbanowicz 25 marca 2016

Warszawa: Jak poprawić węzeł? ZTM „ulepszy” Młociny

Przestrzeń

Warszawa: Jak poprawić węzeł? ZTM „ulepszy” Młociny

Witold Urbanowicz 14 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5