Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

W Bytomiu powstanie pierwszy przystanek wiedeński Tramwajów Śląskich

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-18 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Bytomiu powstanie pierwszy przystanek wiedeński Tramwajów Śląskich
fot. MJ
W Bytomiu trwa przebudowa ulicy Katowickiej z kompleksową przebudową torowiska tramwajowego i dobudową drugiego toru. Przy okazji inwestycji powstanie pierwszy na Śląsku i w Zagłębiu przystanek wiedeński.

Zakres prac, realizowanych przez Balzolę i NDI, obejmuje przebudowę ok. 800-metrowego odcinka torowiska w ul. Katowickiej na odcinku od pl. Sikorskiego do ul. Siemianowickiej. Linia jednotorowa zostanie zastąpiona torowiskiem dwutorowym, poprowadzonym środkiem jezdni. To ma usprawnić ruch tramwajów, gdyż wyeliminuje konieczność oczekiwania na mijanie się pojazdów przed lub za odcinkiem jednotorowym.

Elementem inwestycji jest budowa przystanku wiedeńskiego przy Głębokiej (pasażerowie będą wysiadać na jezdnię, której poziom zostanie podwyższony do podłogi tramwaju). – Przystanek wiedeński bezsprzecznie ułatwi pasażerom wsiadanie i wysiadanie z tramwaju oraz zwiększy bezpieczeństwo pasażerów, gdyż wymusi na kierowcach znaczne zmniejszenie prędkości – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

To pierwszy tego typu przystanek w sieci tramwajowej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. – Pierwszy, ale nie ostatni. Podobne rozwiązanie ma być zaprojektowane i wykonane na ul. Piekarskiej w Bytomiu, która również ma być przebudowywana w ramach projektu unijnego – mówi Zowada. Więcej o planowanej przebudowie trasy linii 38 pisaliśmy tutaj.

Jeżeli chodzi o Katowicką, to jej przebudowa miała zakończyć się jesienią 2018 r. Tramwaje Śląskie podpisały aneks z wykonawcą przedłużający prace do końca kwietnia 2019 r., ale również i ten termin nie został dochowany. Teraz wykonawca deklaruje, że prace uniemożliwiające kursowanie tramwajów zakończą się w połowie września 2019 r. Tramwaje Śląskie chcą wymóc na budowniczych, by tramwaje mogły kursować wcześniej – po wakacjach szkolnych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W Bydgoszczy powstanie pierwszy przystanek wiedeński

Przestrzeń

W Bydgoszczy powstanie pierwszy przystanek wiedeński

Redakcja 14 czerwca 2019

Jaworzno likwiduje zatoki autobusowe

Przestrzeń

Jaworzno likwiduje zatoki autobusowe

Jakub Dybalski 08 lutego 2019

Poznań. Na Wildzie przystanki wiedeńskie gotowe

Komunikacja

Poznań. Na Wildzie przystanki wiedeńskie gotowe

Jan Gładysiak 24 listopada 2017

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5