Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

W Białymstoku przetarg na trzy przegubowe autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-03-24 13:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Białymstoku przetarg na trzy przegubowe autobusy
fot. Świerzaq9, lic. CC BY-SA 3.0przegubowy solaris KPK Białystok
Komunalny Zakład Komunikacyjny w Białymstoku ogłosił przetarg na trzy niskopodłogowe autobusy przegubowe. W jego rozstrzygnięciu cena będzie stanowiła zaledwie 60% wagi oceny oferty.

Przetarg jest o tyle ciekawy, że choć przeważnie w tego typu zamówieniach w Polsce cena nie jest jedynym kryterium, to zwykle ma znaczenie decydujące w 80-90%. Tymczasem w ogłoszonym kilka dni temu zamówieniu istotną rolę odegrają bardzo konkretnie określone wymagania techniczne (20%) oraz wymagania dotyczące gwarancji (również 20%). Oferty można składać do 30 kwietnia.

Białostocki przewoźnik planuje kupić trzy nowoczesne przegubowe autobusy, bo poza sześcioma autobusami Solaris Urbino 18, kupionymi kilka lat temu, reszta tego rodzaju taboru to pięć piętnastoletnich MAN–ów, którym należy się wymiana. KZK Białystok od 18-metrowych autobusów wymaga całkowicie niskiej podłogi, minimalnej pojemności na poziomie 94 pasażerów, w tym 35 na miejscach siedzących. Autobusy powinny mieć miejsca na wózek inwalidzki i wózek dziecięcy, oraz rampę przy co najmniej jednych z czterech drzwi. Wymagany jest też rozbudowany i ściśle określony w warunkach zamówienia system monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego, składający się z dziewięciu kamer, a także rozbudowany system informacji pasażerskiej.

Istotnym warunkiem stawianym oferowanym pojazdom jest utrzymanie niskiego zużycia paliwa. Średniomiesięczne zużycie paliwa liczone po trzech pełnych miesiącach użytkowania autobusu na ulicach miasta nie może przekraczać 55 dm3/100 km.

Więcej o szczegółach przetargu i pozacenowych kryteriach przeczytasz w Monitorze.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lipno kupuje autobusy dla transportu na terenie powiatu

Komunikacja

Lipno kupuje autobusy dla transportu na terenie powiatu

Jakub Dybalski 29 marca 2016

Białystok dla Solarisa. Czy też dla MAN–a?

Prawo & Finanse

Białystok dla Solarisa. Czy też dla MAN–a?

Jakub Dybalski 22 maja 2015

Białystok. KPK kupuje pięć przegubowych autobusów

Komunikacja

Białystok. KPK kupuje pięć przegubowych autobusów

Jakub Dybalski 07 kwietnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5