Partnerzy serwisu:
Komunikacja

W 2020 r. SKM z Radzymina do Lotniska Chopina przez... Gdańską?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-10-29 17:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W 2020 r. SKM z Radzymina do Lotniska Chopina przez... Gdańską?
fot. Michał Szymajda
Gmina Nieporęt podpisała umowę z PKP PLK na przygotowanie przystanków w Nieporęcie i Wólce Radzymińskiej do obsługi wydłużonych kursów SKM do Radzymina. Przy okazji samorząd opublikował wstępny rozkład pociągów, z których wynika, że wybrane kursy pojadą przez Warszawę Gdańską do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Do tej pory mówiono, że przejazd z linii obwodowej jest utrudniony bądź praktycznie niemożliwy z uwagi na liczne kolizje w ruchu na stacji Warszawa Zachodnia. 

Jak pisaliśmy, od 2 stycznia 2020 r. linia S3, uruchamiana przez warszawską SKM na trasie Warszawa Lotnisko Chopina – Wieliszew, będzie miała nowy, dłuższy wariant trasy. Wybrane pociągi dotrą do Radzymina.
Pociągi SKM będą przejeżdżać przez gminę Nieporęt. Jej władze podpisały właśnie umowę z PKP PLK na przygotowanie przystanków w Nieporęcie i Wólce Radzymińskiej do obsługi ruchu pasażerskiego.

Przy okazji samorząd zamieścił wstępny rozkład pociągów SKM, obowiązujący od 2 stycznia do 30 kwietnia 2020 r. Jak z niego wynika, do Radzymina z Warszawy dotrze sześć kursów, a w drogę powrotną wyruszy osiem kursów.

Ciekawa jest inna kwestia: w zasadzie wszystkie kursy w relacji Warszawa Lotnisko Chopina – Radzymin i z powrotem będą jeździć przez małą linię obwodową – to jest przez Warszawę Zachodnią peron 8 oraz Warszawę Gdańską, z pominięciem linii średnicowej i Warszawy Centralnej, którą linia S3 obsługuje obecnie. To nowość: do tej pory podawano, że przejazd między linią radomską a linią obwodową jest mocno utrudniony, jeśli nie praktycznie niemożliwy z uwagi na liczne kolizje ruchu w rejonie Warszawy Zachodniej z pociągami jadącymi z linii średnicowej w kierunku zachodnim (i z powrotem). Dopiero szykowana przebudowa Warszawy Zachodniej miała zmniejszyć liczbę kolizji. 

Informację o zmienionej trasie przejazdu przez Warszawę Gdańską potwierdza SKM Warszawa. Spółka podkreśla, że wbrew infomacjom wynikającym ze wstępnego rozkładu wszystkie pociągi S3 pojadą przez Warszawę Gdańską. Przedstawiciele ZTM wskazują też, by nie przywiązywać się do godzin podnych we wstępnym rozkładzie, opublikowanym przez Nieporęt. 

Jak wynika z rozkładu, czas przejazdu całej trasy z Radzymina do stacji Warszawa Lotnisko Chopina wyniesie ok. godzinę i piętnaście minut. Czas przejazdu z lotniska do Legionowa wyniesie ok. 52-56 min. Pociągi na wydłużonej trasie przejazdu do Radzymina będą kursować wyłącznie w godzinach szczytu w dni robocze.


mat. UG Nieporęt

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5