Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Volvo dostarczy 64 hybrydy do Belgii. Powstaną we Wrocławiu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-04-08 12:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Volvo dostarczy 64 hybrydy do Belgii. Powstaną we Wrocławiu
fot. Volvo Buses
Volvo Buses otrzymało zamówienie od belgijskiego operatora na dostawy 64 samoładujących autobusów hybrydowych Volvo 7900 S-Charge. Pojazdy zostaną wprowadzone do ruchu pod koniec roku na trasy w regionach Liège, Charleroi, Brabant Wallon i Namur – Luksemburg.

Dostawy 64 autobusów Volvo 7900 S-Charge to część większego kontraktu ramowego, który OTW zawarło z kilkoma producentami. W ciągu najbliższych czterech lat operator planuje wprowadzić do ruchu 430 hybryd o długości 12 m. Volvo dostarczyło już w 2018 r. ok. sto elektrycznych hybryd na rzecz OTW.

– Volvo 7900 S-Charge spełnia idealnie nasze wymagania techniczne i komercyjne. Znacznie ma tutaj przede wszystkim tzw. całkowity koszt posiadania, jak i czas dostawy – mówi Vincent Peremans, szef OTW.

Volvo oferuje autobusy 7900 S-Charge od 2020 r. Nie wymagają one infrastruktury do ładowania, gdyż napełnienie akumulatorów następuje w czasie eksploatacji. Pojazd może przejechać jeden kilometr przy wykorzystaniu wyłącznie energii elektrycznej. To pozwala na zmniejszenie hałasu w strefie przystanków czy strefach niskeij emisji.

– Volvo 7900 S-Charge to jeden z naszych najczystszych autobusów, który emituje do 40% mniej CO2 niż porównywalne autobusy dieslowskie. Przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi można zaprogramować jazdę w trybie elektrycznym w zdefiniowanych strefach – mówi Eric De Roy z Volvo Buses Belgium.

Pojazdy będą produkowane z fabryce we Wrocławiu. Dostawy zaplanowano na koniec 2021 r.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Volvo Buses dostarcza 153 autobusy do stolicy Angoli

Komunikacja

Volvo Buses dostarcza 153 autobusy do stolicy Angoli

Witold Urbanowicz 15 grudnia 2020

Łódź z umową na 17 elektrobusów Volvo

Przestrzeń

Łódź z umową na 17 elektrobusów Volvo

Redakcja 28 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5