Partnerzy serwisu:
Mobilność

Visa pozyskała rozwiązania płatnicze od Rambusa

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-07-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Visa pozyskała rozwiązania płatnicze od Rambusa
fot. Visa
Visa ogłosiła podpisanie ostatecznej umowy przejęcia działów dostarczających usługi tokenizacji i biletowania od Rambusa, wiodącego dostawcy rozwiązań technicznych dla półprzewodników i mikroprocesorów. To technologie, które przydają się m.in. przy okazji zbliżeniowych płatności w transporcie publicznym.

Visa jest jednym z liderów tokenizacji w branży płatniczej. Technologia ta pozwala zastąpić wrażliwe dane płatnicze unikalnym identyfikatorem – „tokenem”, w wyniku czego cyfrowe płatności są bezpieczniejsze. Obecnie jest to możliwe dla przetwarzanych w sieci Visa płatności kartowych dzięki usłudze Visa Token Service. Visa obejmie bezpieczeństwem i wygodą tokenizacji pozyskanej od Rambusa wszystkie rodzaje transakcji, włączając w to krajowe schematy płatności kartowych oraz systemy płatnicze oparte o przelewy z rachunku.

Jak tłumaczy organizacja płatnicza, tokenizacja jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zmniejszenie liczby transakcji oszukańczych i zapewnienie bezpieczeństwa płatności kartą w sklepach i w internecie. Dotychczas usługa Visa Token Service została wprowadzona na 100 rynkach i jest dostępna dla 90 procent całkowitego wolumenu płatności Visa.

– Technologia Rambusa z zakresu płatności i biletowania to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań tego typu na świecie – powiedział jeden z szefów firmy Jerome Nadel. – Połączenie sił z Visa, liderem technologii płatniczych, pozwoli grupie wdrożyć tę technologię na odpowiednią skalę – dodał.

Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez amerykańskie organy regulacyjne. Oprócz usługi tokenizacji Visa przejmie od Rambusa rozwiązania w obszarze cyfrowego biletowania oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie transportu publicznego. Pozwoli to Visa zwiększyć możliwości w obszarze transportu publicznego i mobilności, umożliwiając tworzenie coraz lepszych rozwiązań dla operatorów komunikacji zbiorowej, partnerów technologicznych oraz miast.

Visa obecnie realizuje w tym obszarze niemal 250 projektów na całym świecie, pomagając ludziom przemieszczać się w sposób szybszy i prostszy niż kiedykolwiek. Visa niezmiennie wspiera operatorów komunikacji zbiorowej, klientów i partnerów w tworzeniu nowych rodzajów akceptacji płatności i rozwiązań w obszarze mobilności, pomagając tym samym polepszyć doświadczenia pasażerów podczas miliardów przejazdów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5