Partnerzy serwisu:
Mobilność

Volvo i ElectriCity z nagrodą UITP Awards 2017

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-05-30 07:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Volvo i ElectriCity z nagrodą UITP Awards 2017
fot. Volvo
Program ElectriCity ze szwedzkiego Göteborga zdobyło pierwszą nagrodę w kategorii doskonałości operacyjnej i technicznej na prestiżowym konkursie UITP Awards w Montrealu.

Nagrodę odebrało dwóch spośród głównych partnerów ElectriCity – Volvo Buses i Västtrafik. Najbardziej społecznym wymiarem partnerstwa jest linia autobusowa nr 55, po której elektryczne autobusy Volvo kursują pomiędzy dwoma kampusami Uniwersytetu Technologicznego Chalmers od 2015 roku. Już ponad 1,5 miliona pasażerów podróżowało na trasie 55.

„Ten projekt łączy elementy nowoczesnych rozwiązań transportu autobusowego i kreuje przyszłość usług autobusowych na świecie” – napisano w uzasadnieniu. Innowacyjne technologie wykorzystane w projekcie są wdrażane do rzeczywistych zastosowań i idealnie zgrywają się z systemem transportu publicznego.

ElectriCity to projekt współpracy pomiędzy sektorem edukacyjnym, przemysłowym i publicznym, której celem jest rozwój, promowanie oraz ocena nowych, przyszłościowych i zrównoważonych systemów transportu publicznego. Testowanie i ocena elektrycznego transportu autobusowego to główne zadania ElectriCity. Cichy, bezemisyjny transport publiczny może funkcjonować w miejscach, gdzie nadmierny ruch uliczny jest obecnie zabroniony, co otwiera nowe możliwości planowania urbanistycznego miast i miasteczek.

UITP, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Publicznego (fr. Union Internationale des Transports Publics), to wpływowa organizacja łącząca uczestników sektora transportu publicznego. Nagrody UITP są przyznawane co dwa lata ambitnym, innowacyjnym projektom zrównoważonego rozwoju, które przyczyniają się do częstszego korzystania z transportu publicznego. W tegorocznej edycji konkursu zarejestrowano ponad 230 zgłoszeń.

– Restrukturyzacja sektora transportu jest niezbędna, jeżeli chcemy z powodzeniem tworzyć zrównoważone społeczeństwo i miasta przyszłości. Tutaj zrównoważony transport publiczny jest ważnym elementem układanki. ElectriCity i linia autobusowa 55 są doskonałym przykładem współpracy pomiędzy sektorami biznesu, edukacji i sektora publicznego. To niezwykle satysfakcjonujące, że zostaliśmy docenieni na szczeblu międzynarodowym – powiedział Niklas Gustafsson, Główny Przedstawiciel ds. Zrównoważonego Rozwoju Grupy Volvo.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jaka rola autobusu w przyszłości

Mobilność

Jaka rola autobusu w przyszłości

Witold Urbanowicz 25 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5