Partnerzy serwisu:
Mobilność

VDL prezentuje unikalny system ładowania

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2018-05-29 10:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

VDL prezentuje unikalny system ładowania
fot. VDL
Holenderska firma VDL zaprezentowała unikalny plac ładowania przeznaczony dla pojazdów wymagających ładowania o dużej mocy. Zainstalowano ją w Valkenswaard na terenie firmy VDL Enabling Transport Solutions, odpowiedzialnej za badania i rozwój nowych technologii. Stacja zapewnia ładowanie aż siedmiu pojazdów w tym samym momencie – i to oferując także różne typy ładowania. Ma to pozwolić na testowanie i rozwój technologii w dziedzinie e-mobility.

Testowy plac do ładowania ma konstrukcję modułową, co ma umożliwić współpracę z wieloma systemami oraz integrację z różnym sprzętem do ładowania. Jak podaje VDL, poza systemem ładowania plug-in, występują przecież różne konstrukcje pantografów. Przykładowo cztery miejsca szybkiego ładowania mogą być użyte do równoczesnego testowania dwóch pantografów zamontowanych na pojeździe i dwóch pantografów podłączonych do infrastruktury. A to wszystko przy całkowitej dostępnej mocy 1,4 MW, co ma pozwolić na szybkie ładowanie nawet z mocą do 600 kW i prądem o natężeniu do 1000 A. Dla porównania specjalna ładowarka w warunkach domowych, służąca do ładowania samochodów osobowych, pozwala na ładowanie tylko do 11 kW mocy.

– Plac ładowania wpłynie na rozwój różnych systemów ładowania oraz współpracę między nimi – podkreśla prezes i dyrektor Willem van der Leegte z VDL Group. Firma chce podnosić swoją pozycję, jako partnera pośredniczącego między rozwiązaniami do ładowania dla pojazdów o dużej mocy a klientami. – Podczas testowania różnych systemów zbierane są informacje, które pozwolą nam lepiej doradzać naszym partnerom. Przynosi to wyraźną wartość dodaną. Optymalizacja systemów zmniejsza ryzyko związane z ich wdrażaniem i zmniejsza w konsekwencji koszty, które ponosi klient końcowy. To w efekcie pozwoli przyspieszyć przechodzenie na czysty transport – mówi Leegte.

Jak podkreśla firma, plac ładowania VDL pozwala ładować pojazdy, ale także rozładowywać je za pośrednictwem stworzonej infrastruktury. Po rozładowaniu energia jest przechowywana w stacjonarnym akumulatorze. Ten system będzie używany nie tylko do testowania systemów ładowania, ale także do zapewnienia szybszego wglądu w starzenie . Co więcej, system zapewnia też dobre możliwości w badaniu obciążenia sieci elektrycznej.

– Daje to nam możliwość przetestowania wszystkich nowych ładowarek zaraz po ich wprowadzeniu do obrotu lub zgodnie z wszystkimi przyszłymi standardami i wymogami bezpieczeństwa – wyjaśnia dyrektor zarządzający Menno Kleingeld z VDL Enabling Transport Solutions. – Możliwość rozładowania pojazdów w systemach magazynowania energii umożliwia szybsze wykonywanie cykli ładowania i rozładowania bez nadmiernego marnowania energii i niepotrzebnego starzenia się akumulatora – dodaje.

VDL Enabling Transport Solutions jest częścią VDL Group i koncentruje się na badaniach, rozwoju i testowaniu nowych koncepcji przyjaznych dla środowiska w takich dziedzinach, jak transport elektryczny (e-mobilność), technologia baterii, infrastruktura ładowania, magazynowanie energii, pojazdy z automatycznym sterowaniem oraz technologii nawigacji.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Młociny z kolejnym P&R i ładowarkami dla aut

Przestrzeń

Warszawa. Młociny z kolejnym P&R i ładowarkami dla aut

jd/inf. pras. 16 lutego 2018

Padł smartfon? MZA Warszawa pomoże

Mobilność

Padł smartfon? MZA Warszawa pomoże

Witold Urbanowicz 02 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5