Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Używane tramwaje z Kassel do Gdańska niemal pewne

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2014-04-08 14:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Używane tramwaje z Kassel do Gdańska niemal pewne
fot. WUZmodernizowany tramwaj N8C w Gdańsku
Przedsiębiorstwo komunikacyjne w Kassel wyraziło chęć sprzedaży używanych tramwajów N8C dla Gdańska. Wiele wskazuje na to, że do polski przyjedzie 14 wagonów, które zostaną – podobnie jak wozy z Dortmundu – zmodernizowane i m.in. wyposażone w niskopodłogowy człon. ZKM w Gdańsku, zważywszy na dotychczasowe doświadczenia, jest ostrożne w ogłaszaniu sukcesu.

W zeszłym roku ZKM Gdańsk ogłaszał dwa przetargi na dostawę 16 używanych tramwajów typu N8C (w mieście jeżdżą już takie wozy z Dortmundu). Nikt się nie zgłosił, ale to nie zmartwiło gdańskich urzędników. – Wzięliśmy do ręki ustawę, a tam jest mowa o kolejnych nieudanych przetargach, czyli liczbie mnogiej – tłumaczył wtedy Krzysztof Wojtkiewicz, główny specjalista ds. eksploatacji w ZKM. – Zrobiliśmy dwa przetargi i teraz przez kilka miesięcy możemy próbować kupić tramwaje – mówił. Teraz, po dwóch próbach, przedsiębiorstwo może kupić tramwaje z wolnej ręki – Gdańsk od dawna wyrażał zainteresowanie wozami z niemieckiego miasta Kassel.

Niemieckie przedsiębiorstwo właśnie wyraziło zainteresowanie gdańską ofertą kupna używanych tramwajów. – Otrzymaliśmy taką informację telefonicznie. Do końca tygodnia powinna wpłynąć w formie pisemnej – potwierdza Wojtkiewicz. Szampana jednak nikt jeszcze nie otwiera. – Chciałbym być dobrej myśli, ale dopóki nie ma potwierdzenia, to nie świętujemy sukces. Cała układanka ze zmianą terminów w Kassel trwa zbyt długo, już dwa lata – zauważa Krzysztof Wojtkiewicz.

Kassel sprzedaje na razie 14 tramwajów, dwa pozostawi dalej na własne potrzeby. Tramwaje po ewentualnym przyjeździe do Gdańska zostaną zmodernizowane. – Prawie tak samo, jak w przypadku poprzednich. Pojawi się część niskopodłogowa, elektroniczna informacja pasażerska oraz zmieniony zostanie układ siedzeń – wylicza Wojtkiewicz.

Gdańsk chętnie kupiłby więcej używanych tramwajów, ale chętnych na ich sprzedaż jest już coraz mniej. – Ten zakup nie zaspokajają w pełni naszych potrzeb, ale rynek na używane tramwaje jest już dosyć nasycony – zauważa Krzysztof Wojtkiewicz. Jak dodaje, ZKM będzie na bieżąco analizował sytuację – tym bardziej, że nowe inwestycje wymagają zwiększonej pracy przewozowej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk podpisał umowę na 14 tramwajów z Kassel

Komunikacja

Gdańsk podpisał umowę na 14 tramwajów z Kassel

Witold Urbanowicz 08 maja 2014

Gdańsk: Zbliża się koniec remontu całej sieci tramwajowej

Komunikacja

Gdańsk: Zbliża się koniec remontu całej sieci tramwajowej

Paweł Rydzyński 20 kwietnia 2014

Gdańsk: Podchody pod „Dortmundy/Kassele”

Prawo & Finanse

Gdańsk: Podchody pod „Dortmundy/Kassele”

Jakub Dybalski 13 stycznia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5