Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Usługa mytaxi wystartowała w Trójmieście

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2016-05-11 13:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Usługa mytaxi wystartowała w Trójmieście
fot. MyTaximyTaxi w Gdańsku
Mytaxi, aplikacja do zamawiania taksówek, dotarła właśnie do Trójmiasta. To już trzecia aglomeracja w Polsce, po Warszawie i Krakowie, w której pasażerowie mogą z niej korzystać. Dodatkowo do końca czerwca mieszkańcy Trójmiasta będą mogli płacić o połowę mniej.

Przygotowania do startu mytaxi w Trójmieście trwały kilka miesięcy i miały przede wszystkim na celu pozyskanie kierowców, posiadających licencję taxi na wszystkie trzy miasta wchodzące w skład aglomeracji, czyli Gdańsk, Gdynię i Sopot. W przeciwieństwie do działającego na podobnej zasadzie Ubera, mytaxi korzysta wyłącznie z usług licencjonowanych taksówkarzy.

– W ciągu kilku miesięcy przygotowań do startu, udało nam się zbudować w Trójmieście flotę blisko dwustu taksówek, co łącznie daje nam już prawie 2000 kierowców współpracujących z mytaxi w Polsce – komentuje Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce. – Chcemy, aby ta liczba systematycznie rosła, dlatego też oferujemy kierowcom preferencyjne warunki przystąpienia, m.in. zwolnienie z prowizji przez najbliższe pół roku i wysokie premie za aktywność – dodaje.

Trójmiasto z potencjałem

Wybór kolejnej aglomeracji, w której otworzyło się mytaxi, nie był przypadkowy. Trójmiasto to ważny punkt na mapie polskiego rynku taxi, także ze względu swój turystyczny charakter. Liczba taksówek przypadających na jednego mieszkańca jest zbliżona do Warszawy.

Według danych statystycznych urzędów miast w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, liczba licencjonowanych taksówek w Trójmieście wynosi ponad 4300, co daje około 1 taksówkę na 170 mieszkańców. Dla porównania, w Warszawie, liczącej ponad 11 tysięcy taksówek z licencją, stosunek liczby taksówek do liczby mieszkańców wynosi 1 do 180 – szacuje Jędrzej Puzyński, ekspert ds. transportu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR – Widać, że rynek taxi w największych polskich miastach ustabilizował się na pewnym stałym poziomie. Szansy na zwiększenie udziału w rynku transportowym taksówki powinny więc szukać w nowych technologiach, np. mobilnych aplikacjach.

– Sukces po starcie w Warszawie i Krakowie, pokazuje nam jak duży potencjał drzemie w polskim rynku taxi – mówi Jonas Gumny, jeden z dyrektorów mytaxi – Polska to ważny kraj z punktu widzenia całej strategii rozwoju mytaxi – obserwujemy, że Polacy są otwarci na innowacje w dziedzinie aplikacji mobilnych do zamawiania taxi i chętnie je wykorzystują. W związku z tym jeszcze w tym roku, oprócz startu na nowych rynkach europejskich, mamy na uwadze rozszerzenie dostępności naszej usługi również w innych miastach Polski.

Z punktu widzenia pasażera i kierowcy

Wszystkie trzy miasta znajdą się w jednej strefie, czyli w tej samej taryfie (od 1,80 do 2,40 zł). Mytaxi łączy bezpośrednio kierowcę z pasażerem, bez pośrednictwa centrali. Pasażerowi udostępniane są dane kontaktowe do kierowcy, marka samochodu i jego numery rejestracyjne. Po złożeniu zamówienia, na bieżąco może śledzić przyjazd taksówki na ekranie swojego telefonu, a po skończonym kursie może ocenić podróż i kierowcę za pomocą gwiazdek. Pasażer może zapłacić za przejazd przez aplikację.

Taksówkarze płacą firmie prowizję tylko za zrealizowane kursy bez stałego abonamentu. Ta oferuje im też szkolenia i możliwość budowania szerokiej bazy stałych klientów. Mytaxi przekonuje, że współpracując jedynie z licencjonowanymi taksówkarzami, łączy potencjał nowych technologii z tradycją branży taksówkarskiej, pokazując, że można być innowacyjnym i jednocześnie przestrzegać lokalnego prawa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W Warszawie spacyfikowano niebezpieczną ulicę

Przestrzeń

W Warszawie spacyfikowano niebezpieczną ulicę

Jakub Dybalski 11 maja 2016

Hyperloopowy wyścig zbrojeń właśnie ruszył

Mobilność

Hyperloopowy wyścig zbrojeń właśnie ruszył

Jakub Dybalski 11 maja 2016

Krzysztof Urban: Taksówka przez smartfona jest wygodniejsza

Komunikacja

Krzysztof Urban: Taksówka przez smartfona jest wygodniejsza

Jakub Dybalski 08 lipca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5