Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

USA. Nie mają samochodów, a i tak płacą za parkingi

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2016-09-13 11:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Streetsblog/Tandfonline

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

USA. Nie mają samochodów, a i tak płacą za parkingi
Fot. Multiplicitous, lic. CCA 3.0/WIkimedia Commons
Najemcy lokali, którzy nie są posiadaczami aut, i tak płacą w Stanach Zjednoczonych za miejsca parkingowe, z których nie korzystają. Według szacunków, rokrocznie jest to suma liczona w setkach milionów dolarów w skali kraju.

Wielu mieszkańców amerykańskich miast nie jest w stanie uniknąć wysokich kosztów parkowania aut, mimo że nie posiadają samochodów. Dzieje się tak z powodu m. in. przepisów, w ramach których automatycznie mieszkaniu przyporządkowane jest miejsce postojowe. Z raportu opublikowanego w piśmie "Housing Policy Debate" wynika, że w ciągu roku osoby, które nie posiadają samochodów, płacą za parkingi nawet 440 mln dolarów.

Standardy dotyczące tzw. minimum parkingowego stanowią spory problem dla tych, którzy nie mają samochodów. Jak wynika z przedstawionego raportu, około 71% najemców, którzy nie korzystają z aut, ma przyporządkowane do swojego mieszkania lub domu przynajmniej jedno miejsce parkingowe, a jego utrzymanie jest wliczone najczęściej w koszty czynszu. To czyni opłaty parkingowe często "niewidzialnymi" dla wynajmujących. Tymczasem koszty te są wysokie, sięgające rocznie od kilkuset do blisko 2 tys. dolarów. Autorzy analizy dotarli do statystyk, z których wynika, że co najmniej 708 tys. wynajmujących mieszkania, ma przypisane do swoich lokali garaże, podczas gdy nie są oni użytkownikami samochodów. W wielu rejonach Stanów Zjednoczonych wynajem garażu nie jest życzeniem najemcy lokalu mieszkalnego, a przepisem.

Autorzy opracowania opublikowanego w piśmie "Housing Policy Debate" sugerują, że miasta powinny wyeliminować tzw. minimalne wymogi w zakresie miejsc parkingowych - tak, by czynsze mieszkań były niższe. Samorządy powinny również wesprzeć działania na rzecz oddzielenia kosztów najmu od kosztów utrzymania miejsc parkingowych. Wówczas mieszkańcy, którzy nie posiadają samochodów, nie musieliby płacić za to, z czego nie korzystają.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Do miast wkracza nowoczesne i inteligentne oświetlenie

Mobilność

Do miast wkracza nowoczesne i inteligentne oświetlenie

Martyn Janduła 13 września 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5