Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Ursus i Solaris z zamówieniami w Lublinie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-06 17:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ursus i Solaris z zamówieniami w Lublinie
fot. Solaris
Lublin rozstrzygnął dwa postępowania na dostawy 23 autobusów. Solaris zgarnął dwa zamówienia na przeguby, a Ursus Bus jedno na solówki. Pojazdy zostaną dostarczone w I połowie 2018 r.

Przedmiotem jednego z postępowań, ogłoszonych w kwietniu przez ZTM Lublin, jest dostawa dziewięciu autobusów przegubowych o długości 17,50-18,75 m. Pojemność wozów określono na co najmniej 140 podróżnych, w tym 40 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy znamionowej większej bądź równej 240 kW.

Jedyną ofertę złożył Solaris, oferując dostawy za 16,151 mln zł brutto. Dzisiaj (6 lipca) zamawiający poinformował o rozstrzygnięciu i udzieleniu zamówienia Solarisowi, pomimo tego, że jego oferta przekraczała budżet o ponad 2 mln zł brutto. Zamówienie ma zostać zrealizowane do 30 marca 2018 r.

Drugi przetarg z maja jest podzielony na dwie części. Pierwsza dotyczy sześciu niskopodłogowych, fabrycznie nowych autobusów klasy mega o długości 17,5-18,75 m. Autobusy przegubowe muszą pomieścić minimum 140 pasażerów, z czego co najmniej 40 na miejscach siedzących. Spośród nich 14 musi być dostępnych z niskiej podłogi. Wymagany jest silnik o mocy co najmniej 240 kW. W drugiej przedmiotem zamówienia jest osiem fabrycznie nowych autobusów klasy maxi o długości 11,5-12,5 m. W przypadku zwykłych autobusów muszą pomieścić 90 pasażerów, 27 na siedząco, z czego 8 miejsc powinno być dostępnych z niskiej podłogi. Minimalna moc silnika to 180 kW.

W obu częściach wpłynęło po jednej ofercie. Autobusy przegubowe chce dostarczyć Solaris, oferując kwotę 10,767 mln zł brutto. To powyżej budżetu zamawiającego, określonego na kwotę 9,225 mln zł brutto. Autobusy klasy maxi był gotów dostarczyć Ursus Bus, który zaoferował kwotę 9,462 mln zł brutto. To również powyżej budżetu zamawiającego, określonego na kwotę 8,856 mln zł brutto. Ostatecznie jednak ZTM postanowił podwyższyć budżet i dzisiaj (6 lipca) poinformował o udzieleniu zamówienia obydwu firmom, w dwóch częściach zamówienia. Pojazdy przegubowe powinny zostać dostarczone w jednej transzy do 30 marca 2018 r., a solówki, również w jednej transzy, do 29 maja 2018 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lublin: Ursus i Solaris podzielą się zamówieniem?

Komunikacja

Lublin: Ursus i Solaris podzielą się zamówieniem?

Witold Urbanowicz 19 czerwca 2017

Lublin: Jedna, droga oferta na przeguby. I zwycięzca na trolejbusy

Komunikacja

Lublin: Jedna, droga oferta na przeguby. I zwycięzca na trolejbusy

Witold Urbanowicz 01 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5