Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Uraltransmasz chce dostarczyć tramwaje do Belgradu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-01-19 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Uraltransmasz chce dostarczyć tramwaje do Belgradu
fot. UralwagonmaszTramwaj testowany w Eupatorii
Rosyjski Uraltransmasz planuje dostarczyć ponad 100 tramwajów do Belgradu. Jak wskazują władze przedsiębiorstwa, negocjacje w tej sprawie są elementem rozmów międzyrządowej komisji Rosji i Serbii.

Jak informuje agencja TASS, Dmitrij Semizorow, dyrektor generalny Uraltransmaszu, poinformował o planach dostawy do Belgradu ponad 100 tramwajów, dostosowanych do tamtejszego rozstawu szyn wynoszącego 1000 mm. – Trwają negocjacje, w ramach międzyrządowej komisji Rosji i Serbii, ta sprawa jest na porządku dziennym. Belgrad to dość duże miasto – powiedział Semizorow.

Do Belgradu najpewniej firma dostarczyłaby pojazd serii 71-411, przystosowany do obsługi wąskotorowych sieci. Jego długość to 14,7 m, a szerokość – 2,2 m. Pojemność określona jest na 179 pasażerów. Maksymalna prędkość to 75 km/h, a czas przyspieszenia do 40 km/h określony jest na 10 sekund. Pojazd jest przystosowany do obsługi zdegradowanych torowisk.

W tym roku firma planuje w sumie dostarczyć kilkadziesiąt tramwajów, a także uzyskać licencję na rynek europejski. – W tym roku planujemy zwiększyć podaż – mamy w różnej formie zaawansowania umowy czy rozmowy na temat 60 pojazdów – dodaje Semizorow. Wartość ta obejmuje 27 wąskotorowych tramwajów do Eupatorii na Krymie. Zamówienie to, które ma zostać zrealizowane do listopada, pozwoli w pełni odnowić tabor w tym mieście.

Pomimo trudnej sytuacji finansowej w zeszłym roku Uraltransmasz wywiązał się z zamówień na dostawy 24 tramwajów do Omska i trzech do Niżnego Tagila. – Przedsiębiorstwo działa stabilnie, jesteśmy obciążeni zamówieniami z sektora obronnego państwa na 2021 r., będziemy mieć pewien wzrost zamówień na tramwaje. Generalnie nie powiedziałbym, że sytuacja gospodarcza jest bardzo szczęśliwa, bo ciągną nas długi minionych lat. Wydaje mi się, że dzięki dynamice rozwoju, z jaką mieliśmy do czynienia w zeszłym roku, wejdziemy na ścieżkę wzrostu – mówi Dmitrij Semizorow.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jak podzielimy 76 mld euro z Unii? Ruszają konsultacje

Prawo & Finanse

Jak podzielimy 76 mld euro z Unii? Ruszają konsultacje

ep. 19 stycznia 2021

Gmina Zgierz: Perspektywy dla tramwaju 46 są mgliste

Komunikacja

Gmina Zgierz: Perspektywy dla tramwaju 46 są mgliste

Kasper Fiszer 19 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5